BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bűnvádi eljárás indul a Malév volt igazgatósági elnöke ellen

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Egy moszkvai bíróság jóváhagyta a bűnügyi vizsgálatot Anatolij Ballo, a Vnyesekonombank (VEB) orosz fejlesztési bank alelnökével szemben, akit 14 millió dolláros csalásban való közreműködéssel vádolnak.

A moszkvai bíróság egyben elutasította Ballo fellebbezését. A RIA Novosztyi hírügynökség idézte a nyomozók közlését, akik szerint Ballo és meg nem nevezett bűntársai 14 millió dollárt loptak el egy olyan kölcsön keretében, amelyet egy cégnek nyújtottak a Jugvodokanal cég 100 százalékának megvásárlásához.

A nyomozók úgy vélik, hogy a pénzt offshore cégek svájci bankszámláira utalták. Ballót Oroszországban  őrizetbe vették, majd ötmillió rubel (168 500 dollár) óvadék megfizetését követően szabadlábra helyezték.

Anatolij Ballo 2009-2010-ben a Malév igazgatósági elnöke volt, majd az igazgatóság tagja maradt a kisebbségi tulajdonos, a VEB delegáltjaként.

 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.