Mozilla Firefox alatt kezdőlapnak
×Mozilla Firefox böngésző alatt, úgy tudja a VG.hu-t kezdőlapnak állítani, hogy az egér bal gombját nyomva tartva a címsor mellett levő VG ikont ráhúzza a kis házikó ikonnal jelölt kezdőlap gombra.
Belépés
×VÁLLALATOK / IPAR
Magyar tervezésű buszt gyártanak Kínában
Mik ezek?
× A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.
"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)
"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.
A debreceni Magyar Járműtechnikai Zrt. 12 méteres szóló és 18 méteres csuklós buszát a Pekingtől hetven kilométerre lévő Pacsou városban gyártják a jövőben. A helyi Jing Long Automotive vállalattal megkötött magyar technológiatranszfer értéke eléri a hatmillió eurót.
Az eddig 20 millió euróba került új gyárban a jövő év szeptemberében kezdődhet meg az Euro 4-es diesel és az Euro 5-ös gázüzemű motorokkal ellátott járművek összeszerelése, amelyekből a tervek szerint évente
5-6 ezer hagyja el az üzemet. Addig is helyi alkatrész-beszállítókat
Pacsouban létrehoztak egy kutató-fejlesztő központot is, ahol a pekingi Csinhua Egyetem és a győri Széchenyi István Egyetem megállapodása alapján az elektromos motorral szerelt alacsony padlózatú városi buszokat tervezik majd.
A cikk küldése e-mailben
×AZ AUTÓ-MOTOR AJÁNLJA
HOZZÁSZÓLÁSOK
- 2. Szomszed032009. 11. 16. 13:03
Ha egyszer olyan nagy üzlet a buszgyártás akkor miért nem képes az állam invesztálni bele, hogy létrejöjjön egy olyan cég (nem magán!) amely legalább a magyar igényeket kielégítené. (az Ikarust már szétcincálták darabokra?) Már akkor is spórolnának!
Jelentem a moderátornak! - 1. Dee Joo2009. 11. 16. 09:50
Miért nem lehet itthon gyártani? Mi a jó ebben ennek a nyomorult országnak?
Jelentem a moderátornak!
Jelentem a moderátornak! ×
Jelentem a moderátornak! ×
Tisztelt Látogatónk!
Ha hozzá kíván szólni cikkeinkhez és még nem regisztrálta magát, ide kattintva megteheti.
Adatai megadása után a belépéshez szükséges jelszavát emailben küldjük el Önnek.
HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ
- Szöveg mérete
- Cikk továbbküldése
- Cikk nyomtatása
- Ossza meg!

KONFERENCIÁK
A ROVAT TOVÁBBI HÍREI
MEGYEI HÍREK
Partnerek
- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
- Gyors válaszlépés jön a "kétforintos adóra" a mobilcégektől
- Rövidesen nyugdíjkönnyítések
- Szélnek eresztett nyájak?
- Hanyatlik a Facebook
- Selmeczi ötlete: készpénz és állampapír a visszalépőknek
- K&H: A fogyasztók fizessék meg a tranzakciós díjat!
- "Nem Görögország a problémák forrása"
- Még csak nem is szavaztak a Közgép-vizsgálóbizottságról
- 100-ért 176 eurónyi termék: A sógoroknak megéri nálunk nyaralni
- Közös nyilatkozat - Megdöbbent a három hazai mobilcég
BUX
2012. május 22. 09:4015 perccel késleltetett adatok!
- Képgalériák
- Videogalériák



Árnyomás az árampiacon
Drámai zuhanásban a lakáspiac
Csányi birodalma: Kiútkeresés a válságból
Rekordalacsony ráta
Hungarikumok: világhír, de csak itthon
Spórolnak a Volánok
Megszorítások mindenhol
Árrobbanás előtt a hazai földpiac
Nyomul a PC-ipar
Erősödő keleti verseny
Ingatlanadó: újabb kudarc