Finoman szólva is gyengére sikerült a digitális televíziózás rajtja. Az Antenna Hungária december 1-jére ígérte a startot, ám mindössze a Duna Televízióval, illetve a kódolt Hír TV-vel és az ATV-vel sikerült megegyeznie, a Magyar Televízióval azonban még mindig csak tárgyalnak, és a két húzónévnek számító kereskedelmi műsorszolgáltatóval, az RTL Klubbal és a TV2-vel sem jött össze a megállapodás. A két kereskedelmi televízió a kudarcba fulladt tárgyalások miatt már be is perelte az Antennát a Fővárosi Bíróságnál
.
A tévék állítják: a megállapodás sikere nem rajtuk múlott, ők mindent megtettek annak érdekében, hogy a digitális platform a részvételükkel induljon el, az Antenna azonban a tárgyalások során elfogadhatatlan feltételeket diktált. "Bármelyik televízió vezetőjének felelőtlenség lett volna megállapodnia ezekkel a feltételekkel" – mondta lapunknak Róbert Ákos, az RTL Klub vezérigazgató-helyettese.
Hasonlóan vélekedik a TV2 is, amely azt írja közleményében: amellett, hogy a vonatkozó jogszabályi rendelkezések sem biztosítottak elegendő időt a megállapodás részleteinek tisztázására, az Antenna Hungária olyan egyoldalú feltételeket tartalmazó, az elosztó erőfölényét tükröző szerződést kívánt velük aláíratni, amelyet nem fogadhattak el. (Az RTL Klub egyébként fontolgatja, hogy a szerződéstervezet miatt a Gazdasági Versenyhivatalhoz fordul.)
A TV2-nél nem nyilatkoztak arról, hogy a szerződésben pontosan mit kifogásoltak. Az RTL Klubnál azonban elmondták, az egyik problémás pont az volt, hogy az Antenna előbb 12, majd hat évre akart velük szerződni, holott a társaság ennél korábban is felmondhatja a Nemzeti Hírközlési Hatósággal kötött szerződését.
A televízió emellett azt is sérelmezte, hogy a digitális műsorelosztó cég nem vállalt minőségi garanciát a szolgáltatásra. Az RTL szerint ezenkívül még alkotmányossági szempontból is aggályos lehet a digitális átállásról szóló jogszabály olyan értelmezése, miszerint ha az RTL Klub és a TV2 december 1-jéig nem állapodik meg az Antennával, kizárják magukat a digitális platformról.
Ez ugyanis a két országos kereskedelmi tévével szemben diszkriminatív (a többi műsorszolgáltatóra nem vonatkozik ilyen szabály), emellett sértheti a vállalkozás, sőt a sajtószabadság jogát is, ezért az RTL az Alkotmánybírósághoz fordult.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Perre mennek a televíziók.VG-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.