A növekvő költségek mellett ugyanis az Argentínából és Indonéziából dömpingben érkező biodízel, valamint a politikai hátszél lanyhulása sem kedvez a termelési kedvnek. Mindez főleg a spanyol és olasz gyártókat sújtja, amelyek elsősorban ráadásul importálják a nyersanyagot, például a repcét. Olaszországban, ahol tavaly 29 százalékkal esett a termelés, még az üzemanyagadók emelése is rontja az üzleti kilátásokat, de a vezető európai biodízeltermelő, Németország kapacitásai is jelentősen szűkülhetnek. Két helyi gyártó 2012-ben csődöt jelentett, és a 49 helyi gyár mintegy fele vagy már leállította termelését, vagy fizetésképtelenné vált.
A második nagy termelő, Franciaország kínálata talán egy várható kedvező jogszabályváltozás miatt akár nőhet is az idén, ám aligha éri el a 2009-es és a 2010-es szintet. Meghatározó szakcége, a növényolajbázison gyártó Diester termelése tavaly 15 százalékkal csökkent.
Az EU biodízel-termelése egy évtizedig tartó gyors felfutás után 2010-ben tetőzött 9,6 millió tonnával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.