A piackutató cég elemzése szerint összesen 2,38 millió szervert adtak el a július-szeptemberi időszakban, ami 5,7 százalékkal múlta felül 2013-as adatokat. A számok alapján megállapítható, hogy főként az olcsóbb és a középkategóriát képviselő eszközök iránt volt nagyobb kereslet az idei harmadik negyedévben. A legolcsóbb berendezésekből származó bevétel 8,8 százalékkal, míg a középkategóriás rendszereké 18,4 százalékkal bővült éves összevetésben. A felsőkategóriás nagyvállalati szerverek esetében ugyanakkor 23,2 százalékos csökkenést mért a piackutató cég.
Az IDC mellett a Gartner is publikálta szerverpiaci eredményeit, jóval visszafogottabb fejlődést jelezve. A társaság elemzése alapján mindössze 1,7 százalékkal bővült a szerver szegmens a harmadik negyedévben 2013 hasonló időszakához képest, és összesen 12,56 milliárd dollárt költöttek ilyen eszközökre világszerte. Az eladott eszközök száma egy százalékkal, 2,53 millióra nőtt a vállalat mérése szerint.
Bár a piac méretében és a növekedési ütemben eltérést mutatnak a két piackutató számai, a gyártók rangsorában már megegyezik a véleményük. Mindkét cégnél a HP a legnagyobb piaci szereplő, több mint 26 százalékos részesedéssel, azonban a társaság forgalma csökkent éves összevetésben. A második pozíciót az IBM, míg a harmadikat a Dell szerezte meg.
A helyzet ugyanakkor jövőre jelentősen átalakulhat, mivel az IBM eladta alsókategóriás gépeket gyártó x86 szerver üzletágát a Lenovo-nak. A 2,3 milliárd dolláros tranzakciót október elején zárták le, és az ügylettel a kínai cég az előzetes becslések alapján a harmadik legnagyobb piaci szereplővé válik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.