Tenk Tamás cégvezető elmondta, hogy a tervezett beruházások összértéke meghaladja a 600 millió forintot.
A jelenlegi, magyar tulajdonosok 2009 novemberében vásárolták meg az enyingi gyártótelepet, a termelőeszközöket, illetve a Cornexi márkanév tulajdonjogát. A befektetők az elmúlt néhány évben újraszervezték, és stabilizálták a vállalat működését. A cég árbevétele évi mintegy 960 millió forint, 45 embernek ad munkát, különböző gabonapelyheket és müzliszeleteket gyárt a hazai piacra, nem csak Cornexi márkanév alatt.
A Cornexi Magyarország egyik legnagyobb müzli- és müzliszelet-, valamint gabonapehely-gyártójaként lett ismert az 1990-es évek második felétől, 2002 után azonban a cégcsoport helyzete fokozatosan romlott, miután a működéshez szükséges nyersanyag nagy részét hitelből vásárolta, ráadásul az árverseny miatt drágán vett és önköltség közeli áron értékesített. A cég ilyen célra évente mintegy kétmilliárd forint hitelt vett fel, majd 2002-ben ugyancsak hitelből kezdett hozzá a dunaföldvári malom - 600 millió forint értékű - kapacitásbővítő rekonstrukciójához is. A Cornexi csoport 2008-ra működésképtelenné vált, az egyes vállalatokat felszámolták, illetve értékesítették.
Buday Bernadett, a Cornexi Food Kft. értékesítési és marketing igazgatója elmondta, hogy az idei üzleti évben a vállalat terve a Cornexi márka újrapozícionálása és a gyártókapacitások összevonása, fejlesztése. A cég termelése Enyingről egy székesfehérvári, 8000 négyzetméteres, saját tulajdonú gyárcsarnokba költözik, ahol a kezdeti időszakban mintegy 3000 négyzetmétert vesznek birtokba. A termékek disztribúcióját a vállalat saját csapata végzi, az idei évtől az értékesítési pontok számát jelentősen növelni akarják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.