BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Intel is megjelent az Android Wear készülékek piacán

Az eddigi legdrágább, Android Wear operációs rendszert használó okosórát mutatta be a Tag Heuer, az eszköz 1500 dollárba kerül.

A svájci luxusóragyártó mindehhez titánborítást, 320 x 320 pixeles, a karcolásoknak ellenálló zafír-kristály kijelzőt, hétféle szíjat, valamint 1 gigabájtnyi memóriát és 4 gigabájtnyi tárhelyet kínál. A készülék további érdekessége, hogy az Android Weart futtató eszközök közül elsőként kapott Intel processzort.

A Connected nevű okosóra bemutatóján Jean-Claude Biver, a Tag Heuer vezérigazgatója úgy fogalmazott, hogy új termékük nem pusztán a jövőhöz, hanem egyenesen az örökkévalósághoz való csatlakozás eszköze. A lelkesedés persze érthető, hiszen az Intellel és a Google-lal kiegészülve erős kombinációt sikerült létrehozni, azonban a valóban látványos, luxust idéző megjelenés mellett technikai szempontból igazán nagy újdonságot nem hozott a Tag Heuer készüléke.

Az aktív memória duplája ugyan az okosóráknál megszokottnak, de az üzemidőt vizsgálva már korántsem állnak ilyen jól, hiszen 25 órát bír egy feltöltéssel. A Moto 360 vagy a Huawei Watch ugyanakkor akár két napig is működhet, nem is beszélve a Pebble Time-ról, amely egye hetet is bírhat. A mérete viszont egyértelműen tekintélyt parancsoló, hiszen több mint egy centiméter vastag, 46 milliméteres a kijelzője, a súlya pedig 52 gramm. Az óra egy sor csatlakozási lehetőséget kínál, Bluetooth- és wifikommunikációra is képes, ugyanakkor mobilhálózatra nem tud kapcsolódni, és nincs benne NFC-csip sem, vagyis nem használható például mobilfizetésre. Viszont felszerelték a Google-hangirányításhoz szükséges mikrofonnal, és természetesen vízálló.

A Tag Heuer nem titkoltan az Apple babérjaira tör a prémium okosórák szegmensében, azonban egyelőre nem igazán látszik, hogy a rendkívül erős márkanév mellett mi biztosítja majd a svájci vállalat számára a megfelelő forgalmat. Az elmúlt egy-másfél évben ugyanis a nagy eszközgyártók mellett több startup jellegű cég is megjelent ezen a piacon, elég csak a Pebble-re vagy a Kickstarteren pénzt gyűjtő, modulokból összeállítható készüléket fejlesztő Blocksra gondolni.

Egyelőre viszonylag kevés adat áll rendelkezésre arról, hogy mennyit vásárolnak az okosórákból, a Strategy Analytics becslése szerint idén a második negyedévben 5,3 millió ilyen eszközt adtak el világszerte, ez több mint ötszöröse volt az egy évvel korábbinak.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.