Stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánította a kormány a CG Electric Systems Hungary Zrt.-t, a nagy múltú Ganz Villamossági Művek jogutódját. A lépés célja a 415 munkavállalót foglalkoztató, magas hozzáadott értékű nehézipari termékeket gyártó, ugyanakkor külföldi tulajdonosa által elhanyagolt és nehéz gazdasági helyzetbe került üzem fennmaradásának biztosítása – írja a CG Electric Systems közleménye.
A csőd széléről menekülhet meg a legnagyobb múltra visszatekintő magyar iparvállalat, a Ganz. Egy friss kormányrendelet ugyanis stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánította jogutódját, a CG Electric Systems Hungary Zrt.-t,
amely az elmúlt években – elsősorban az indiai tulajdonos, a Compton Greaves a hazai vállalat szempontjából előnytelen döntései miatt – rendkívül nehéz gazdasági helyzetbe került. Az anyavállalat az utóbbi hónapokban már a folyamatos termeléshez szükséges finanszírozást sem tudta biztosítani, amit tovább súlyosbítottak a koronavírus-járvány gazdasági hatásai.
A jogi kategória a gazdaság- vagy foglalkoztatáspolitikai szempontból különösen fontos vállalatok számára nyújt speciális védelmet a csőd- és felszámolási eljárásokban, többek között állami felszámoló közreműködését biztosítja.
A vállalatnak jelenleg 415 szakképzett alkalmazottja van, legtöbbjük a tápiószelei üzemben, Nagykáta térségében, ahol a társaság az egyik legjelentősebb foglalkoztató, de egy szolnoki hegesztett szerkezeti gyárban és a budapesti központban is vannak alkalmazottaik – árulta el Szendrődi István vezérigazgató. A cégvezető hozzátette:
a legfontosabb cél a munkahelyek minél nagyobb részének megőrzése.
A nehézipari termékeket– például erőművi motorokat és a hazai villamosenergia-hálózatban is széles körben használt transzformátorokat – készítő, valamint ezekhez kapcsolódó szerviz- és fővállalkozási szolgáltatásokat nyújtó cég a vezérigazgató szerint olyan egyedülálló mérnöki és gyártási tudást halmozott fel az évtizedek során, amelyre Magyarországon és nemzetközi szinten is nagy a kereslet. 2013-ban stratégiai együttműködési megállapodást kötöttek a kormánnyal, amelynek céljai között szerepelt a versenyképesség erősítése és a munkaerő képzése.
„A Ganz márkanév ma is világhírű” – fűzte hozzá Szendrődi István, annak ellenére, hogy a külföldi tulajdonos az utóbbi években saját márkaneve alatt forgalmazta a termékeket. A vezérigazgató az erős márka, valamint a nagy hozzáadott értékű, versenyképes, minőségi termékportfólió miatt is komoly üzleti potenciált lát a gyártás újraindításában, majd felfuttatásában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.