BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kell a női munkaerő az IT-szektorban is

„Még húsz évig leszünk” – hangzott el a negyven év feletti, a digitális gazdaság és technológia szektorban kimagasló munkát végző hölgyeket díjazó gálán.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtó, példaképnek is állítható 40 év feletti hölgyeket díjaztak az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) gáláján.

A négy díjazott példakép

Az októberben meghirdetett felhívásra olyanokat lehetett ajánlani, 

akik példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generációk és a karrierváltó nők számára, emellett munkájukon keresztül megismerhetjük a digitális gazdaság és technológia szektor lehetőségeit. 

Három kategóriában hirdettek győztest, továbbá a szakmai zsűri egy különdíjat is átadott.

Kiteljesedést elősegítő munkakörnyezet kell

A díjátadót megelőző panelbeszélgetésen részt vett Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékánja, Polocz Anett, a Cosmo Consult ügyvezető igazgatója, valamint Kudari Nóra, a Women in Technology Egyesület alelnöke, az IVSZ projektvezetője. Charaf Hassan elmondta: az informatikai szektorban nincs helyük a magányos farkasoknak, mert a csapategységben van az erő, és sokszorosan bizonyított, hogy azok a csapatok igazán erősek, amelyeknek van hölgy tagjuk is. Polocz Anett hangsúlyozta, hogy a vállalatok feladata olyan munkakörnyezetet teremteni, amelyben a nők kiteljesedhetnek, és valóban teljesítményfókuszúnak kell lenni, azaz csakis azt vizsgálni, az adott munkavállaló milyen szakmai teljesítményt nyújt. 

A panelbeszélgetésen elhangzott: az informatikai szektor nem a magányos farkasoknak való

„Még húsz évig leszünk” – összegzett Kudari Nóra a hetvenes évek második felében született hölgyek munkaerőpiaci fontosságára utalva.

A női részvétel inspiráló az iparágban

A beszélgetésben szóba került, hogy Magyarországon nagyon is jelen van a nők hátrányos megkülönböztetése, főleg a hagyományosan férfiasnak tartott informatikai és távközlési szektorban, akárcsak az „ageism”, másképpen a kizárólag életkor miatti hátrányos megkülönböztetés. A beszélgetés résztvevői egyetértettek abban is, hogy a „negyven év felettiek” helyett szerencsésebb a „40+” megfogalmazás, mert kevésbé hordoz negatív felhangot.

„Az IVSZ-szel közösen indított pályázatunk célja, hogy a női munkavállalók érdemeinek díjazásával láthatóvá tegyük azokat az X generációhoz tartozó nőket, akik magas szakmai tudással, évtizedes tapasztalattal és gyakorlattal járulnak hozzá a szervezetük életéhez és értékéhez.

Határozottan hisszük, hogy a női részvétel inspirálóan hat az iparágban, hozzájárul a fejlődéshez, fejlesztésekhez. A nagy számú beérkezett pályázat azt bizonyítja, hogy a piacnak van igénye arra, hogy beszéljünk erről a témáról, és elismerjük ezeknek a nőknek a munkáját” – mondta Flakstad Emőke, a Women In Technology Hungary Egyesület elnöke.

Három plusz egy díj

A csaknem ötven pályázó közül a héttagú bírálóbizottság döntése alapján az alábbi női vezetőket díjazták:

  • Tóth Mária, a DXC Technology szoftverfejlesztési igazgatója, a Nők elismertségének növelése kategóriában,
  • Izsóné Benkő Margit, a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. információ architektúra tervezési igazgatója a Kiemelkedő technológiai szaktudás kategóriában,
  • Nagy Nelly, a My Food Protocol AI Analytics Kft. alapítója és vezérigazgatója az Inspiráló nők kategóriában,
  • Erdősné dr. Németh Ágnes, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság alelnöke az Oktatásért különdíjat kapta.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.