A megújuló energetika területén aktív érdekképviseleti szövetségek tagja lett a MET csoport három kiemelt fontosságú piacon. Közleménye szerint a svájci AEE Suisse-hez, az olaszországi ANIE Rinnovabilihez és a hazai Magyar Megújuló Energia Szövetséghez a Green Assets Divízióján keresztül csatlakozott. Tagsága révén aktívabban kíván hozzájárulni az európai energiaátmenetet támogató szakpolitikai szabályozás formálásához.
Svájc, Olaszország és Magyarország meghatározó szerepet játszik a csoport nemzetközi üzleti tevékenységében a megújuló energetikai szegmensben. Svájc a MET globális központja és – a SwissWinds fejlesztőcégben szerzett 25 százalékos részesedéssel – a szélenergia-beruházásainak egyik fontos helyszíne. A Green Assets Divízió milánói és budapesti csapatai a MET megújuló energiaforrásokkal kapcsolatos üzleti tevékenységét támogatják nyugat-, illetve kelet-európai fókusszal. Ezekben az országokban a MET – mint írja – kiemelt figyelmet fordít a zöldpolitikák támogatására, a hatékony energiaátmenetet szolgáló rendszerek fejlesztésére, valamint az e célokat segítő szakmai platformokon való részvételre.
„A tagság lehetővé teszi számunkra, hogy az iparág élvonalában maradjunk, előmozdítsuk az innovációt, és kiálljunk az olyan szakpolitikai döntésekért, amelyek támogatják a zöldebb és rugalmasabb energiarendszerre való átállást” – jelentette ki Lehőcz Balázs Gábor, a Green Assets Divízió elnöke.
Az AEE Suisse Svájc vezető ernyőszervezete a megújuló energia és az energiahatékonyság területén, amely – 40 iparági szövetségessel és mintegy 42 500 vállalattal együtt – a MET-et a gazdasági és energiapolitikai keretrendszer alakításában támogatja, nemzeti és kantonszinten egyaránt.
Olaszországban, közel 500 megawattpeak kapacitású napenergia-fejlesztési projekt tulajdonosaként a MET csoport nagyra értékeli az ANIE Rinnovabili szerepét a nemzetközi együttműködések előmozdításában. A közös fellépés a hálózati biztonság növelésére, az energiaköltségek csökkentésére, a szén-dioxid-kibocsátás mérséklésére és az ország villamosításának előmozdítására irányul, különös tekintettel a megújuló energiaforrások integrálására a villamosenergia-piacba.
A 2023 végén alakult Magyar Megújuló Energia Szövetség alapító tagjaként, a MET támogatja a szövetségnek a fenntartható energetikai megoldások előmozdítására irányuló erőfeszítéseit.
A svájci központú MET csoport európai integrált energiavállalat, tevékenysége kiterjed a földgáz- és az árampiacra, valamint energetikai eszközök fejlesztésére és működtetésére. Leányvállalatai révén 15 országban van jelen, 30 ország gázpiacán és 22 nemzetközi kereskedési ponton aktív. A MET jelentős a tapasztalata a zöld- (megújuló) és a rugalmassági (kiegyenlítő) energetikai eszközök üzemeltetésében, így a lehető legszélesebb körben támogatni tudja az energiaátmenetet. A cégcsoport konszolidált árbevétele 2022-ben 41,5 milliárd euró volt. A kereskedett gázmennyiség 109 milliárd köbméter volt, míg a kereskedett árammennyiség 67 terawattóra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.