A Warner Bors. irodáiban akár pezsgőt is bonthatnának, hiszen a Barbie elsöprő sikere után most egy újabb filmjük nyerte meg a hétvégi moziversenyt. A Blue Beetle, magyar címén Kék Bogár a DC képregényeinek egy újabb filmes adaptációja. A szuperhősfilmnek sikerült a moziba járók nagy részét elcsábítani, azonban a Warner nem lehet teljesen boldog, mivel a jegybevétel elmaradt a várakozástól.
A Kék Bogár 25 millió dollárt termelt az Egyesült Államokban, illetve ezt még 18 millió dollárral egészítette ki a nemzetközi piacról.
Ez összesen 43 millió dolláros nyitó hétvégét jelent, ami a DC Cinematic Universe egyik leggyengébb nyitánya
A második helyen természetesen a Barbie áll, öt hét után még mindig képes volt 21,5 millió dollárt keresni csak az USA-ban.
A film a premierje óta világszinten már több mint 1,2 milliárd dollárt hozott össze.
Ebből 567 millió dollárt keresett a film hazai pályán, ami azt jelenti, hogy ezen a héten megelőzi a Universal The Super Mario Bros. Movie című animációs alkotását, és az USA idei legnagyobb bevételt hozó filmje lesz.
A Kék Bogár számára a kilátások nem túl kedvezők, várhatóan a DC idei harmadik bukása lesz a film. Idén már bemutatták a Shazam! Az istenek haragját, illetve a Flash – A Villámot, de ezek a filmek is elhasaltak a kasszáknál, annak ellenére, hogy a Kék Bogárnál híresebb képregényes karakterekről van szó. Ezzel együtt Angel Manuel Soto rendező szuperhősfilmjén a szájhagyomány sem fog segíteni, mivel a visszajelzések visszafogottak a filmmel kapcsolatban.
A Warner Bors. már tűzoltásként próbálta azzal is magyarázni a gyenge várakozásokat a filmmel kapcsolatban, hogy a dél-kaliforniai térséget, ahol a Kék Bogár a legnagyobb érdeklődésre tarthat számot, eléri a Hilary trópusi vihar, ami távol tarthatja a moziközönséget a vetítőtermektől.
A karakter története egészen 1939-ig nyúlik vissza, ekkor adta ki a Mystery Men Comics az első képregénysorozatát, aminek már a nyitó számában szerepelt a szuperhős. A karakter egy rendőrtiszt volt, aki egy csodaszer hatására szupererőt kapott, illetve egy golyóálló kék jelmezben üldözte a rosszfiúkat. A karakter népszerű volt, de a kiadó Fox Comics bezárt, és a Kék Bogár parkolópályára került. 1964-ben a Charlton Comics alaposan átdolgozva küldte ismét a füzetek lapjaira a hőst. Az új Kék Bogár innentől egy régész lett, aki egy varázserejű szkarabeusztól kapta az erejét. Ez a karakter nem rezonált annyira a korszellemmel, így az írók hamar kiírták a képregényből, a helyét pedig a tanítványa vette át. A Ted Kord névre keresztelt karakter, aki már a harmadik Kék Bogár volt, egy feltaláló, akinek nem voltak szuperképességei, hanem a találmányaival harcolt a bűn ellen. Ez egy Batmanhez hasonló karakter volt, amire akkoriban sokkal jobban haraptak a fiatalok. Végül az 1980-as években a Charlton Comics csődbe ment, a Kék Bogár-jogok pedig a DC-hez kerültek. A DC ekkor a Ted Kord-féle szuperhőssel szőtte tovább a saját történeteit, majd 2006-ban jött a váltás, amikor megalkották az új mozifilmben is szereplő Jaime Reyest, aki a negyedik Kék Bogár lett.
Már nem is csodálkozunk, hogy a Barbie újabb rekordot döntöttÚjabb rekordot döntött a Barbie című film, ezúttal Christopher Nolan 2008-as kasszasikerének, A sötét lovagnak az amerikai bevételeit szárnyalta túl. Ezzel pedig Greta Gerwig játék babáról szóló alkotása lett a Warner Bros. Discovery forgalmazó legsikeresebb mozifilmje. |
A filmvászonra álmodott Jaime Reyes féle szuperhős a második és a harmadik Kék Bogár képességeit ötvözi. Itt is egy szkarabeusz adja a hős erejét, azonban ez nem varázserejű tárgy, hanem egy fejlett idegen technológia, amely különböző sci-fi erőket kölcsönöz a latin-amerikai fiúnak.
Ezt a karaktert többször is megpróbálták felfuttatni, de saját füzetei rendszerint hamar padlót fogtak.
A karakter legvégső változata már nem a korábbi Batman-féle vonalat akarta továbbvinni, hanem egy Pókemberhez hasonló hőst képzeltek el. Ezért lett Jaime Reyes egy tinédzser fiú, akinek a szuperhősködés mellett a felnőtté válással is meg kellett küzdenie.
A DC filmes univerzum eddigi összes filmje megbukott, ez pedig a Kék Bogárral sem lesz másként. Idén még lesz egy próbálkozása a stúdiónak az Aquman második részével, amit decemberben küldenek majd moziba, de az előrejelzések itt sem túl kedvezők. Ez lesz az eddig ismert DC Cinematic Universe utolsó dobása, hiszen az Aquaman 2 után a stúdió vezetését teljes egészében átveszi James Gunn és Peter Safran, akik köztudottan a nulláról tervezik majd újjáépíteni a képregényfilmes szegmenst.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.