Az USA 44. elnökének munkába állását bel- és külföldön is óriási várakozás övezi: az amerikaiak a gazdasági válság gyors megoldásában és egy igazságosabb társadalom kiépülésében reménykednek, míg a világ közvéleménye együttműködőbb és felelősebb külpolitikát vár.
Az új kormányzat számára csapdákat is rejt magában az Obama-láz, és a csalódások elkerülésére várhatóan a biztos sikert jelentő, jól kommunikálható lehetőségek megragadására törekszik majd. Gazdasági téren európai vélemények szerint a pénzügyi szektor globális szabályozásáról lehetne a legkönnyebben megállapodni.
Obama számára nehéznek ígérkezik a gazdaságpolitikai kulcspozíciókba jelölt „nagyágyúk” csapatának összetartása is: hosszabb távon elkerülhetetlennek bizonyulhatnak a hatalmi villongások, az eltérő elképzelésekből és személyes feszültségekből adódó konfliktusok. A külpolitikában Hillary Clinton és a külpolitikai kérdések szakértőjének számító Joe Biden alelnök között lehet számítani súrlódásokra. Rövid távon a gazdasági válság, a közel-keleti konfliktus és egyéb, sürgősen megoldásra váró problémák miatt alighanem az együttműködés szelleme lesz a meghatározó.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.