"A Simor András által 2007-ben, 2008-ban és 2009-ben benyújtott vagyonbevallások közötti számszaki különbözet túlnyomó része abból adódik, hogy Simor András korábbi, külföldi vagyonkezelő által kezelt megtakarításait a 100%-os tulajdonában lévő Trevisol Management Services Ltd. társaságba helyezte át." - olvasható a Magyar Nemzeti Bank szerkesztőségünkbe is eljuttatott közleményében.
Az MNB közleménye egyfajta válasz arra, hogy a Fidesz vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez Simor ellen, illetve hogy a sokan keresik a választ: hová tűnt a jegybankelnök vagyonnyilatkozatából nagyjából 850 millió forint. Mivel Simor vagyonnyilatkozataiban nem változott az ingatlanok és ingóságok összetétele, gyanítani lehetett, hogy a céges érdekeltségei környékén lehet rábukkanni a korábban befektetési alapokban és banki számlakövetelésekben fialt pénzére. Ezek közül azonban a Simor Pénzügyi Kft. már nincs az MNB elnökének tulajdonában - írja a Népszabadság Online.
Simor András, illetve az MNB az eddigi megkeresésekre rendre azt válaszolta, hogy a jegybankelnököt a vagyonnyilatkozatban kötelezően feltüntetendő adatokon túlmenően a vagyonával, annak felhasználásával kapcsolatosan további tájékoztatási kötelezettség nem terheli.
A magyarázkodó közleményt azután adták ki, hogy több sajtóorgánum összehasonlította a jegybankelnök különböző vagyonnyilatkozatait, és megállapították, hogy 2006 és 2007 között 800 millió forintnak nyoma veszett.
2006-ban Simor András - a Deloitte vezéreként - 923 milliós megtakarítással rendelkezett, ami 2007-re 67 millióra, 2008-ra pedig 80 millióra apadt. A több mint 800 millió forint mozgását Simor András nem tüntette fel vagyonnyilatkozataiban, amire egyébként a törvény szerint nem is lett volna köteles - írja a Hír Tv online kiadása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.