Noha évek óta a közpénz-takarékosság az egyik legkelendőbb szlogen a politikai kampányok tervezőinél, 2010 jelentős bevétel-emelkedést hozott a parlamenti képviselőknél. A toplista élén persze olyanok állnak, akik meg tudták toldani más jövedelemmel a Kossuth térről származó pénzüket. A dobogó legfelső fokát – mint 2009-ben is - Gyurcsány Ferenc (MSZP) foglalja el, akinek tavaly több mint 107 millió forint osztalékot hozott cége, az Altus Zrt., így, hozzácsapva szerénynek mondható politikusi bevételét, több mint havi 9 millió bruttó jövedelme volt a múlt évben.
Egyetlen kihívója akadt, a hivatásos elszámoltatóból zuglói polgármesterré lett Papcsák Ferenc (Fidesz). Neki az ügyvédi irodája jövedelmezett 51,3 millió forintot tavaly. Ezzel és a kerületvezetői pénzekkel együtt így majd havi 6 millió forintot jelez a jogász-politikus 2010-es vagyonnyilatkozata.
A tavalyi adatok azt jelzik, hogy búcsút lehet mondani a 1990 óta sokszor hangoztatott tételnek, hogy törvényhozónak lenni kész anyagi ráfizetés. A mai kifizetési rendszer mellett szól az is, hogy átláthatóbb, mint a 2010 előtti. Húsz éven át ugyanis úgy próbálták a választóknak „eladni” a törvényhozókat, hogy azok szinte csak meggyőződésből szolgálják a hazát, annyira kicsi a tiszteletdíjnak nevezett fizetésük. Eközben azonban elszámolás- és adómentes költségtérítéssel pumpálták fel a képviselői bevételeket, s volt idő, amikor még szállásköltség-számlákat se kellett bemutatniuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.