A kezdő tizenegyet a jelenleg a legdivatosabb edzői felállás alapján 1-4-2-3-es hadrend alapján állították össze. Ezek szerint az álomtizenegy összeállítása a következő: Casillas – Dani Alves, Piqué, Sergio Ramos, Marcelo – Busquets, Iniesta – Messi, Fabregas, Cristiano Ronaldo – Falcao.
Iniesta védekező középpályásként való szerepeltetése kicsit anakronisztikusnak tűnik, de a piaci érték döntött. Az csapat tulajdonképpen egy Barcelona (Dani Alves, Piqué, Busquets, Iniesta, Messi, Fabregas), Real Madrid (Casillas, Sergio Ramos, Marcelo, Cristiano Ronaldo) vegyes válogatott, elől a világ egyik legjobb formájában lévő csatárával, Falcao-val vegyítve, aki az Atletico Madridban játszik. A Primera División álomcsapatában hat spanyol (illetve több katalán) játékos van, a spanyol nemzeti tizenegy egyébként most egyeduralkodó a világ labdarúgásában, a világbajnoki és az Európa-bajnoki címet is védi.
A spanyolokon kívül két brazil (Dani Alves, Marcelo), egy argentin (Lionel Messi), egy portugál (Cristiano Ronaldo) és egy kolumbiai (Falcao) szerepel.
A Primera División tizenegyét a Premier League álomtizenegye közelíti meg 428 millió euró értékben (Cech – Valencia, Vidic, Kompany, Bale – Ramires, Yaya Touré – Silva, Rooney, Van Persie – Kun Agüero). Az olasz Serie A-ban egy hasonló tizenegy értéke 279 millió euró, míg a Bundesligáé 338 millió euró. A magyar NB1 legjavából egy 10,5 milliós válogatottat lehetne kiállítani a piaci értékek alapján.
A spanyol élvonal tizenegyének értékét az is emeli, hogy a világ öt legértékesebb játékosa közül négy itt játszik (Messi, Cristinao Ronaldo, Iniesta, Fabregas) egyedül Wayne Rooney képviseli a Premier League-et, az ő piaci értékét 65 millió euróban mérik, ezzel ő a világ negyedik legtöbbre taksált játékosa. A világ top 25 legdrágább játékosa közül 12 játszik a spanyol élvonalban. Messi értéke egyébként egyedül több, mint az egész magyar élvonal összes játékosának piaci értéke, ami jelenleg 91 millió euró.
A szakmailag a világ legmagasabb színvonalú bajnokságának tartott (amit az UEFA ranglista is megerősít) Primera División annak ellenére tudja még a világ legértékesebb játékosait megtartani, hogy a nyári átigazolási szezonban csapatai csak a negyedik legtöbb pénz költötték (130 millió eurót) az angol, az olasz, a német, a francia és az orosz élvonal mögött. A bajnokság a korábbi évekkel ellentétben nem mínusszal, hanem 61 millió eurós bevételi szaldóval zárta az átigazolásokat.
A Real Madridnak és a Barcelonának még mindig megvan a pénzügyi lehetősége a legjobbak megvásárlására. A gigantikus kluboknak van egyébként a világ két legértékesebb játékoskerete a piaci értékek alapján. A Real keretének értéke 601,3 millió euró, a Barcáé 656 millió euró. A többi klub többsége azonban a spanyol élvonalban súlyos pénzügyi gondokkal, adósságokkal küzd. A televíziós jogokat az angol ligákkal ellentétben nem megközelítően azonosan osztják el, ami tovább növeli a gazdasági különbségeket a spanyol klubok között. Sokan eladósodtak, nem bírták a versenyt, hogy drágán vegyenek és magas béreken alkalmazzanak játékosokat. Még a bérek kifizetésével is gond van, az olyan kluboknál is, mint az arab befektetők kezébe került Málaga is. A Málaga nem volt olyan szerencsés, mint a Manchester City, vagy a Paris Saint Germain a nyáron már kiárusítani kezdték játékosaikat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.