Helyszíni beszámolók szerint tegnap reggel a Morszi-hívők még megostromoltak néhány rendőrállomást, illetve több kórházba is megpróbáltak betörni, azonban a rohamrendőrség mindenhol szétverte az egyre fogyatkozó tömeget. A déli órákban a BBC tudósítása szerint már inkább szellemvárosra hasonlított Kairó, mint sokmilliós fővárosra, az utcák kihaltak voltak, csak a rendfenntartók járőröztek. A hatalom még szerdán rendelt el egy hónapig tartó szükségállapotot, tegnap napközben kijárási tilalom volt érvényben, amely a hírek szerint mától az éjszakai órákra lesz érvényes.
Az ország több nagyvárosában megbénult az élet, az egyiptomi tőzsde is zárva tartott, és minden bizonnyal a héten már nem is nyit ki. A káosz ellenére az EGX 30 kiválóan teljesített az elmúlt hetekben, az egyiptomi tőzsde értéke közel 23 százalékot erősödött június közepe óta, amelyet elemzők nem tudnak mivel magyarázni. A véres összetűzések azonban éreztetik hatásukat a kötvénypiacon. A 2020-ban lejáró dollárban jegyzett államkötvény hozama például 24 bázisponttal 9,02 százalékra ugrott.
Bár a déli üdülőhelyeken tegnap sem tapasztaltak feszültséget, egyre több ország külügyminisztériuma hívja fel állampolgárai figyelmét, hogy a következő napokban-hetekben kockázatos útra kelni. Egyelőre nem számolnak be az utazások tömeges visszamondásáról a különböző irodák.
Kulcskérdésnek nevezte a Pénzcentrum.hu-nak nyilatkozva Gilyén Ágnes, a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) szóvivője, hogy miként alakul a helyzet a következő napokban. A kint tartózkodók biztosítása természetesen érvényes, a biztosítók most azt figyelik, hogy a magyar külügyminisztérium az utazásra nem javasolt országok listájára teszi-e Egyiptomot, mert akkor nem lehet majd új utasbiztosítást kötni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.