Az EU-támogatások beruházási forrást jelentenek hazánknak, ám ha ezeket nem megfelelően vagy nem határidőre használjuk fel, komoly veszélyforrásokká is válhatnak. Ilyen helyzet alakult ki több tucat szennyvízberuházási projektnél. Az EU előírja, hogy a 2000 fő feletti településeken 2015-re teljeskörűen meg kell oldani a szennyvízcsatornázást és a szennyvíztisztítást is. Két évvel ezelőtt azonban már látszott, hogy több tucat projektnél nagy veszélyben van a határidő, emiatt sürgős állami beavatkozásra volt szükség a közel 110 milliárd forintra tehető pénzügyi teher elkerülése érdekében.
A Nemzeti Fejlesztési Programiroda (NFP) azért alakult meg 2013 nyarán, hogy jelentősen csökkentse az érintett projektek átfutási idejét, ezzel elkerülve a határidőcsúszást. Pereszlényi Attila, az NFP ügyvezetője a Világgazdaságnak elmondta, elsősorban a beszerzési eljárások, valamint az építéshez, beruházáshoz szükséges engedélyek megszerzése mutatott nagy elmaradást. „Mostanra azonban jelentősen sikerült csökkenteni a hátrányt, köszönhetően annak, hogy közel megötszörözték a megkötött építési szerződések számát. A munka előrehaladását e mellett az is befolyásolja, hogy több esetben még támogatói döntésre várnak az érintettek, ezután indulhatnak majd a beruházás, illetve a kapcsolódó – sokszor sajnos elhúzódó – közbeszerzések” – emelte ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.