Hoszni Mubarak három évtizedes elnökségének a 2011. január 25-én kitört felkelés vetett véget. Utolsó olajminiszterét már áprilisban letartóztatták, majd egy hónapra rá el is kezdődött korrupciós pere. A közpénzek pazarlása, illetve az említett gázszállítmányok miatt ellene hozott szigorított börtönbüntetést 2013-ban az ország legmagasabb fellebbviteli bírósága, a kairói semmítőszék érvénytelenítette, és elrendelte a per újrafelvételét.
Az ügyészség bűnrészességgel vádolta Mubarak kormányát a gázügyletekben, amelyek szerinte 714 millió dollár (több mint 191 milliárd forint) veszteséget okoztak az államnak.
Bírósági források szerint Fahmi nem volt jelen a szombaton zárult per ítélethirdetésén. A petróleumipar további öt magas rangú tisztségviselőjét is felmentették, az ítélet ugyanakkor nem vonatkozott a kérdéses gázszállítmányokat lebonyolító East Mediterranean Gas Company (EMG) egyik fő részvényesére, Huszein Szálemre, aki annak idején távollétében ugyancsak 15 év börtönbüntetést kapott. Szálem rögtön a forradalom kitörése után Spanyolországba menekült.
Az utóbbi időkben egy sor olyan politikust és üzletembert mentettek fel Egyiptomban, akiket olyan bűnökkel vádoltak, amelyek közvetlenül hozzájárultak a forradalom kitöréséhez. Ártatlannak nyilvánították többek között magát Mubarakot is az ellene indított korrupciós perben és abban az eljárásban is, amely a forradalom idején elesett tüntetők halálában játszott szerepét vizsgálta. Felmentették továbbá volt belügyminiszterét, Habíb el-Adlit és volt miniszterelnökét, Ahmed Safíkot is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.