Szeptember 9–10-én a Kortárs Galériák Egyesülete és a Kreatív Platform Kortárs Művészeti Alapítvány ismét megrendezi a Gallery Weekend Budapest szeptemberi galériás fesztiválját Budapest Főváros Önkormányzata kiemelt támogatásával.
Az idei a negyedik alkalom, amelyen a budapesti magángalériák egy teljes hétvégén át színes programokkal várják a közönséget. Ingyenes kiállítások, tárlatvezetések, önkéntes szakmabeli idegenvezetők által vezetett körtúrák, a galériákban művészekkel meghirdetett találkozások segítik a vizuális kultúra és a kortárs képzőművészet iránt érdeklődőknek a hazai színtéren való eligazodást. A Gallery Weekend Budapest (GWB) egy speciális fesztivál, a nemzetközi gallery weekend műfaj magyar meghonosítója. Az idei program – egyedi életpályákon keresztül – a magyar absztrakt képzőművészet bemutatására fókuszál. A kiállítók között ott találjuk a költői geometria nemzetközi hírű alkotóit, például a térstruktúrákat építő Megyik Jánost, akinek tárlata a Viltin Galériában látható, illetve a geometrikus mobil szobrairól ismert Hetey Katalint és a párizsi magyar absztrakt mestert, Konok Tamást, akiknek a művei az Art+Text Galériában tekinthetők meg. A nonfiguratív művészet időhöz és korhoz nem kötött: az idős geometrikus alkotók mellett a keleti spiritualizmusban megmerítkező lírai absztrakt festmények kerülnek terítékre a MissionArt Galériában, ahol az Indiát megjárt Seres László életművéből látható egy válogatás, a Várfok Galériában pedig a thaiföldi dzsungelekben időző aatoth franyo új képsorozata, Az utazó alkoholista kéziszótára nézhető meg. A sokat tapasztalt „öregek” mellett megjelenik az új nemzedék is, többek között a Faur Zsófi Galériában Barabás Zsófiának a szerves mikrovilág pillanataiba belefeledkező új festményei révén.
A nonfiguratív művészet mellett természetesen más műfajok is megjelennek, így a médiaképekből táplálkozó figuratív festészet két neves alkotója, Birkás Ákos és Nemes Csaba a Knoll Galériában állít ki. Az Inda Galériában Eperjesi Ágnes autizmusra reflektáló művészeti projektjéből nyílik kiállítás. A képzőművész 365 kézzel kivájt, színes szappannal dolgozik, amelyeket egy súlyosan autista fiatalember a saját körmével kapart ki. Eperjesi fekete-fehér tárgyfotókat készített a szappanokról, majd a szappan sérülékeny, puha anyagával éles kontrasztban álló betonnal kiegészítette őket eredeti formájukra, így fogalmazva meg saját viszonyát az akadályoztatott életet élők és a társadalom által egészségesnek mondottak kapcsolatához. A Deák Erika Galériában a szürrealitásba hajló naivitásáról ismert fiatal festő, Pintér Gábor festményei láthatók, a Molnár Ani Galériában Ember Sári fotói. A stockfotókat mixelő Keresztesi Botond és cseh kollégája a Horizont Galériában a posztinternetes kor művészeit képviselik. A kereskedelmi galériák kínálatához idén is társul egy csoportos kiállítás a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. által működtetett Budapest Projekt Galériában Összeférhetetlenek címmel.
A GWB programjában részt vevő galériák: Art+Text Budapest, Chimera-Project Gallery, Deák Erika Galéria, Faur Zsófi Galéria, Horizont Galéria, Inda Galéria, Kisterem, Knoll Galéria, MissionArt Galéria, Molnár Ani Galéria, Várfok Galéria és Viltin Galéria.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.