Földrajzilag kiegyenlített megoszlásban a helyi erősségekre építő, kiemelt tudományágakra, ipari ágazatokra fókuszáló Science Parkokat hoznak létre, a meglévő egyetemi bázisokra alapozva, mintegy 300 millió forintból – írta a magyarepitok.hu.
A program a Tudományos és Innovációs, Technológiai, illetve Ipari Park hálózat részeként valósulna meg. Ennek egyelőre a koncepcióját hagyta jóvá a kormány, a Tudományos és Innovációs Parkok (Science Parkok) koncepcióinak feldolgozása és szabályozásának kidolgozása még zajlik, de alapvetően a helyi innovációra, technológiára és az ipari környezetre építene. A portál szerint
az elsődleges szempont nem a gyártás, hanem új fejlesztések, találmányok, megoldások létrehozása lenne a közös együttműködések alapján. Mindehhez a tudományos hátteret az egyetemek biztosíthatnák.
A fejlesztés célja stabil üzleti környezet kialakítása a kis- és középvállalkozások, valamint a nemzetközi cégek számára is, továbbá vállalkozóbarát intézményrendszer létrehozása és a gyorsan növekvő vállalatok támogatása a nemzetközi versenyben való sikeres helytállásban.
Palkovics László hangsúlyos törekvésként emelte ki az egyetemek és kutatóhelyek köré épülő Science Parkok rendszerének kialakítását, az ipari kutatói utánpótlás biztosítása érdekében fontos célként említette a duális PhD képzési rendszer létrehozását, amelyben a vállalatok és egyetemi doktori iskolák közösen alakítják ki képzési programjukat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.