A téli napforduló, ami ma esedékes a csillagászati tél kezdetét jelenti.
A napforduló a Napnak a Föld egyenlítőjéhez való helyzetét fejezi ki. A napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben hajlik el a Nap sugaraitól. A téli napforduló idején, a Nap közvetlenül a Baktérítő fölött delel. Az északi féltekén a téli napfordulóig a Nap északról délre halad, utána pedig délről észak felé kezd mozogni, és az év legrövidebb nappalát (következésképpen a leghosszabb éjszakáját) adja.
A téli napforduló az északi féltekén december 21-én (esetenként 22-én) van. 2020-ban december 21-én, 10:03:28 UT-kor következik be, ami magyar időben 11:03:28-at jelent – mondta el az Indexnek Pártai Lucia, az eumet.hu meteorológusa.
Az időjárás a szakember szerint addig sem lesz verőfényes.
A hetek óta velünk lévő hajnali ködfoltok, párásság napközben ismét megemelkedik és szürke ködfelhőzetet eredményez. A Dunántúlon, délnyugaton borult, sötét felhőzet lesz jellemző. A hegyekben lehet tartósabb köd. A légmozgás gyenge marad. Szitálás bárhol, bármikor előfordulhat, délnyugaton gyenge szemerkélés is lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.