A Pécs–Pogány Repülőtér azt követően tudott járatokat indítani, hogy az állam 2021-ben megvásárolta egymilliárdért a többségi tulajdonrészét, aminek következtében már az új tulajdonos az első teljes gazdasági évben 135 milliót öntött bele a cégbe – írta meg a Bama.hu.
Tavaly 158 millió forinttal támogatta a létesítmény működését a tulajdonosi joggyakorló Külgazdasági és Külügyminisztérium. Ez háromszorosa annak, amit a pécsi önkormányzat hozzáadott az üzemeltetéshez. A portál megpróbálta megkérdezni, hogy a repülőtérről elindított járatok milyen kihasználtsággal működnek és azt is, hogy mennyibe kerül a működtetés, Dragovácz Márk ügyvezető igazgató azonban üzleti titokra hivatkozva nem árulta el.
A vállalat honlapja szerint az utolsó járatok október 25-én közlekednek, a portál szerint remek kampányeszköznek bizonyuló járatindítás csak októberig fog szólni, és éppen az akkor felálló új önkormányzatra vetülhet rossz fény, hogy szinte regnálásának kezdetével együtt szűnnek meg a menetrend szerinti járatok Pécsen. Egyszerűen azért, mert nincs meg a kellő infrastruktúra arra, hogy a késő őszi, a téli és a kora tavaszi időjárásban is fogadjon gépeket a légikikötő.
Csizmadia Péter fideszes polgármesterjelölt Pécs 2030 programjában úgy fogalmazott, hogy „megkezdjük a pogányi reptér valódi fejlesztését, hogy 21 századi színvonalú légikikötővé válhasson”. Ennek része, hogy egész évben nyitva tartó létesítményt hozzanak létre.
Korábban a Világgazdaság is megírta, hogy Münchenbe és Máltára is indultak gépek Pécsről, a járatokat a Universal Air társaság üzemelteti. A német desztináció nem véletlen, hiszen a Pécsre érkező turisták jelentős része Dél-Németországból érkezik. Baranya vármegye székhelyét szoros üzleti kapcsolatok kötik ehhez a régióhoz, ráadásul sok német diák tanul a pécsi egyetemen. Az is kiderült, hogy a Pécs–Pogányi reptér minél gyorsabb és egyszerűbb elérése érdekében buszjárat közlekedik majd a repülőtér és Pécs között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.