A Fucsovics Márton elleni párizsi vereséggel ért véget Fabio Fognini 2021-es idénye. A 34 éves olasz teniszező – aki világranglista-helyezése alapján 2012 szeptembere óta a legjobb ötven férfi játékos közé tartozik – nem is bánja, hogy pihenhet, ugyanis a kisebb-nagyobb sérülések mellett a világjárvány kirobbanása óta állandósuló utazási nehézségekből is elege van.
„Egy olasz cég foglalkozik az utazásaim szervezésével, mert nagyon komplikált feladat, időm és kedvem sincs hozzá. Már a koronavírus előtt sem volt könnyű, hiszen senki sem tudja előre, meddig maradunk versenyben, azaz állandóan pakolgatni kell ide-oda a jegyeket. Én ráadásul családos ember vagyok, tehát ha nem a következő tornára repülök, hanem haza, akkor elvárom a cégtől, hogy a délelőtti kiesés után legyen meg a jegyem egy délutáni gépre” – árulta el a VG-nek a San Remo közelében, a Ligur-tenger partján élő Fognini.
Kijelentette, neki kevésbé számít az ár, inkább a kényelmet és a gyorsaságot tartja szem előtt: többnyire business vagy first class helyen utazik, és akár a másfélszeres költséget is vállalja, ha egyenes járattal vagy minimális átszállási idővel repülhet. A sportoló pályafutása során 16,3 millió dollárt, azaz 5 milliárd forintot keresett a pénzdíjakból, és emellett több olasz cég is hosszú évek óta szponzorálja, felesége, Flavia Pennetta pedig 2015-ben US Opent nyert, és 14,2 millió dollárnyi (4,4 milliárd forint) pénzdíjjal vonult vissza. Ennek ellenére azt Fognini is megérzi, hogy nagyot nőttek az utazási kiadásai.
A számlákból látom, hogy sok országba kétszer annyiba kerül a jegy, emellett a módosításért is többet kérnek a társaságok. Sőt, külön biztosítást kell kötnöm ahhoz, hogy ha valamelyik versenyen pozitív lenne a koronavírustesztem, ne bukjam el az olykor hat-hét jegy árát, hiszen a csapatom minden tagjának én fizetem a költségeit. Egy főre leosztva korábban elképzelhetetlen volt, hogy egy európai odavissza útért akár 3-5 ezer eurót is fizetnem kell, ám ebben a szezonban többször is előfordult. Még mindig nem vagyunk teljesen biztosak abban, milyen szabályok szerint kell majd Melbourne-be utaznunk az Australian Openre. Oda már a pandémia előtt olykor tízezer eurónál is többe került egy jegy, kíváncsi vagyok, mi lesz jövőre…
– mondta Fognini.
Korábban lapunknak Babos Tímea is arról beszélt, hogy elképesztően drága lett a repülőjegy. Nemrég a hamburgi útja egy főre 230 ezer forintba került. Fogninit nemcsak az árak bosszantják, hanem az is, hogy rendszeresen törölnek, módosítanak járatokat.
„Amerikában előfordult, hogy már úton voltunk a repülőtérre, amikor kaptam egy üzenetet, hogy törölték a járatomat, és két átszállással juthatok el oda, ahova indultam. Kényelmes ember vagyok, a csapatom tagjai is azok, ezért nagyon bosszantók ezek a szituációk. Lassan húsz éve vagyok profi, bejártam a világot, találkoztam már nehézségekkel, előfordult, hogy ültem egy ázsiai reptéren, és fogalmam sem volt, miként jutok haza, de a világjárvány alatt jóval gyakoribbá váltak a problémák” – közölte az olasz klasszis. Magángépbérlésben vagy -vásárlásban azonban nem gondolkozik, mint mondja, neki nincs annyi pénze, mint például Roger Federernek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.