Jelenleg a vakcinaútlevelek fejlesztéséért felelős nemzetközi szervezetek látszólag nem kommunikálnak megfelelően egymással, ami tovább késleltetheti a nemzetközi utazások fellendülését – mondta Johanna Bonhill-Smith, a GlobalData utazási és turisztikai szakértője.
A Commons Project a Világgazdasági Fórummal együttműködve fejleszti a CommonPass platformot, amely
tájékoztatná az utasokat a célpont utazási korlátairól.
A Nemzetközi Szállítási Szövetség (IATA) pedig már el is indította a digitális útlevelet (Travel Pass), amely az útlevél digitális verzióját és a repülési adatokat felhasználva
ellenőrzi, hogy a légi utasok megfelelnek-e a beutazáshoz szükséges vízum- és az egészségügyi követelményeknek.
Mindeközben az Európai Bizottság egy „digitális zöld tanúsítvány” bevezetéséről tárgyal, amely
lehetővé teszi majd a már beoltott, és az oltatlan állampolgárok számára is a tagállamokba való karantén nélküli beutazást.
A GlobalData szerint a jelenleg fejlesztés alatt álló különböző igazolások és igazolványok csak további zavart okozhatnak majd az utazók körében, amennyiben nem indul el a fejlesztésekért felelős szereplők között egy szorosabb együttműködés. Az elemzőcég azt javasolja, hogy a digitális vakcinaútlevélre inkább lehetőségként, mintsem versenyként tekintsenek a szervezetek, hiszen
egy nemzetközi szinten elismert rendszer globálisan megkönnyítené az utazások újraindulását, amelyre nagy szükség van a jelen helyzetben.
A könnyebb eligazodást segítené egy egyszerű alkalmazás, amely tájékoztatja az összes utazót a célállomás belépési követelményeiről, valamint tartalmazná az oltási és egyéb egészségügyi adatokat, ezzel zökkenőmentesebbé téve az utazást – tette hozzá Bonhill-Smith.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.