Az ipari termelés éves növekedése Kínában 4,5 százalékra lassult a februári 7 százalékról, és elmaradt az elemzői várakozások átlagában szereplő 6 százaléktól. Az év eleje óta 6,1 százalékkal nőtt az ipari termelés – írta az MTI.
Kínában tavaly az ipari termelés átlagosan 4,6 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi 3,6 százalékos bővülést követően.
A kiskereskedelmi forgalom éves bővülése 3,1 százalékra lassult márciusban a februári 5,5 százalékról. Elemzők kisebb lassulást, 5,1 százalékot vártak. Az idei első negyedévben 4,7 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom éves szinten.
Tavaly átlagosan 7,2 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Kínában, miután 2022-ben 0,2 százalékkal csökkent.
A kedden közzétett adatok szerint a kínai gazdaság az első negyedévben a vártnál gyorsabban, 5,3 százalékkal nőtt január–márciusban
az egy évvel korábbihoz képest, ami jóval meghaladja az elemzői várakozásokat. A Reuters közvélemény-kutatása 4,6 százalékos GDP-növekedéssel számolt a távol-keleti országban.
Peking korábban egy sor fiskális és monetáris politikai intézkedést mutatott be annak érdekében, hogy elérje a 2024-re szóló, 5 százalékos GDP-növekedési célját a tavalyi 5,2 százalékos rátát követően.
A statisztikai hivatal kedden arról is jelentett, hogy a munkanélküliség az elemzők által várt szintre, 5,2 százalékra mérséklődött márciusban a februári 5,3 százalékról. Kínában átlagosan 5,2 százalékra csökkent a munkanélküliség tavaly a 2022-es 5,6 százalékról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.