Megjelent a Covid–19 a párizsi olimpián. Még ha nem is akkora meglepetés ez, hiszen évek óta halljuk, hogy a vírus mostantól velünk él, mégse szeretne senki még egy olyan olimpiát, mint a tokiói volt az üres nézőterekkel. Megzavarhatja az olimpiai játékok, majd a paralimpiai játékok zökkenőmentes lebonyolítását a Covid–19-világjárvány fellángolása? A párizsi turisztikai iroda előrejelzése szerint ugyanis a két rendezvény várhatóan 15 millió látogatót vonz (köztük közel kétmillió külföldit) a párizsi régióba.
Miután a héten néhány ausztrál vízilabdázónak pozitív lett a Covid-tesztje, felmerült a kérdés, miként lehet mérsékelni a betegség terjedését. Több belga sportoló elhalasztotta párizsi indulását, miután pozitív tesztet produkáltak, de találtak pozitív tesztet a francia dzsúdócsapat tagjainál is. Léteznek protokollok az ilyen esetekre, a maszk viselését javasolják azoknak, akiknek pozitív a tesztjük – mondta szerdán az olimpia szóvivője.
Rendszeresen emlékeztetik a sportolókat és a csapatok kísérőit, hogy amint bármilyen légúti tünetet tapasztalnak, fokozottan ügyeljenek a kézmosásra, és viseljenek maszkot.
Az ausztrálok jelezték, hogy a vízilabdacsapat tagjai maszkot viselnek, és távolságot tartanak a többi sportolótól. Ha légúti megbetegedés lép fel, a személyt addig izolálják, amíg tünetei nem enyhülnek, és megvárják, hogy negatív legyen a tesztje – tették hozzá. Az olimpiai faluban rengeteg fertőtlenítőállomást helyeztek el, a gyakori kézmosás mindenkinek közös érdeke. Emellett a nemzeti csapatok kialakíthatnak saját protokollokat is, hogy megvédjék a sportolóikat, több országban is fellendülőben van a fertőzések száma, nem lehet figyelmen kívül hagyni a kockázatokat.
A WHO, a francia egészségügyi minisztérium és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ a múlt héten külön közegészségügyi útmutatót adott ki a 2024-es nyári olimpiai és paralimpiai játékokon részt vevő utazók számára.
Azt javasolják, az utazók ellenőrizzék, milyen fertőző betegségek ellen kaptak korábban oltást, beleértve
Az útmutató felhívja a figyelmet, hogy a kanyarós megbetegedések száma világszerte, így Európában és Franciaországban is növekszik.
Aki tömegrendezvényeken vesz részt, növeli annak esélyét, hogy megfertöződjön. Nyomatékosan hangsúlyozzák a járványügyi szakemberek, hogy aki a már jól ismert tüneteket tapasztalja magán – mint a köhögés, a láz vagy a torokfájás –, lehetőleg maradjon otthon vagy a szállodában, és fontolja meg a maszk viselését, amikor elhagyja a szállását.
A francia egészségügyi miniszter, Frederic Valletoux egy csütörtöki rádióinterjúban azt mondta, hogy a Covid–19 alacsony szinten van jelen, nem várható, hogy a vírus berobbanjon. Hozzátette: a hatóságok egyelőre nem számítanak arra, hogy be kell vezetni a maszk kötelező használatát. Azt is hozzátette: 10 500 atléta közül néhánynak pozitív lett a Covid-tesztje eddig, tisztában vannak vele, hogy nem lehet zéró kockázatról beszélni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.