Évek óta egyre jobban a zsebébe kell nyúlnia annak, aki síelésre szánja rá magát. Mivel Magyarországon is sokan űzik ezt a téli sportot, nekik jelenthet segítséget a Der Standard nemrégiben megjelent összeállítása a 2024/2025-ös szezon árairól.
1. Réallon, Franciaország: 44,50 euró (átlagosan személyenként és naponként síbérlet és szállás esetén)
Az idei legolcsóbb síterep címe Réalloné, amely a francia Déli-Alpokban található, 1560-2145 méteres magasságban. Hat lifttel, 30 kilométernyi, változó nehézségi fokú pályát kínál a téli sportok kedvelőinek. A terület különösen népszerű a kezdők és a családok körében, akik szívesen kihasználják a 20 kilométernyi zöld és kék pályát. A haladó és kalandvágyó síelők számára a síterület körülbelül nyolc kilométernyi piros és két kilométer fekete pályára van felosztva. A csúcsról a Serre-Ponçon víztározóra nyílik kilátás. A napi síbérlet ára főszezonban és utószezonban egyaránt 29 euró, az üdülőszállások ára pedig évszaktól függően 12 és 19 euró között mozog éjszakánként személyenként.
2. Seyne-La Grand Puy, Franciaország: 45,50 euró (átlagosan személyenként és naponként síbérlet és szállás esetén)
A szintén Franciaországban található Seyne – La Grand Puy, 1400-1800 méteres magasságban, és 22 kilométernyi pályával rendelkezik. Öt zöld, négy kék, három piros és egy fekete pálya húzódik végig a síterületen. Az abszolút kezdők számára külön gyakorlótér is található két szállítószalagos emelővel. Ha kevésbé szeretne a síelésre vagy a snowboardozásra koncentrálni, akkor hótalpazhat, szánkózhat, vagy síkunyhóba megy regionális ételekkel. A síjegyek itt napi 21 euróba kerülnek, az éjszakai szállások főszezonban átlagosan 27 euróba kerülnek fejenként.
3. Parnasszus Síközpont-Fterolakka/Kellaria, Görögország: 46 euró (átlagosan személyenként és naponként síbérlet és szállás esetén)
A harmadik helyet a legolcsóbb síterepek között a Parnasszus Síközpont – Fterolakka/Kellaria szerezet meg Görögországban. Ez Görögország legnagyobb és legmodernebb síközpontja, Delphi közelében, Athéntól körülbelül két órás autóútra található. 36 kilométernyi pályát kínál minden nehézségi fokozathoz, 1640-2260 méteres magasságban. Összesen 17 felvonó szállítja a síelőket négy zöld, hét kék és nyolc piros pályára. A tengerszint feletti magasságnak köszönhetően a téli sportok szerelmesei nemcsak kiváló hóviszonyokat élvezhetnek, hanem az Égei-tengerre és a környező hegyekre nyíló páratlan kilátást is. Egy hóban eltöltött nap után érdemes felkeresni Delphi régészeti lelőhelyeit, ahová autóval körülbelül egy óra alatt lehet eljutni. Egy nap síelés és éjszakázás személyenként átlagosan 46 euróba kerül, de az évszaktól függően némileg változhat.
Ezek a síterületek zárják az első tízet:
4. Roubion les Buisses, Franciaország: 48 euró
5. Hautacam - Argelès-Gazost, Franciaország: 48 euró
6. Crévoux, Franciaország: 49 euró
7. Artouste - Laruns, Franciaország: 49,50 euró
8. Vasilitsa, Görögország: 51,50 euró
9. Le Collet d'Allevard, Franciaország: 52 euró
10. Pelvoux/Vallouise, Franciaország: 52,50 euró
Obergurgl-Hochgurgl, Ausztria: 284 euró (átlagosan személyenként és naponként síbérlet és szállás esetén)
Az idei téli sportszezon legdrágább síterepe az Obergurgl-Hochgurgl, amely az osztrák Alpokban, 1793-3030 méteres magasságban található. 26 felvonójával és kiterjedt, 108 kilométeres pályahálózatával egy Eldorádó minden típusú téli sporthoz.
Az Obergurgl-Hochgurgl a hó megbízhatósága meglehetősen magas, ezért gyakran az elsők között nyílik meg az Alpokban.
Itt található egy hegymászó múzeum is, amely információkat nyújt a régió gazdag alpesi történelméről. Azok, akik idén az Obergurgl-Hochgurgl síterep meglátogatását tervezik, magas költségekre kell felkészülniük. Az egynapos síbérletek főszezonban körülbelül 72 euróba kerülnek, az éjszakai síbérletek ára 291 euró. A főszezonon kívül, amikor a szállás csak feleannyiba kerül, biztosan spórolhat.
Zermatt, Svájc: 256,50 euró (átlagosan személyenként és naponként síbérlet és szállás esetén)
A második helyen a svájci Zermatt áll, közvetlenül a Matterhorn alatt. Akár 3899 méteres magasságban található, megbízható hóviszonyokat kínál. A terület 53 felvonóból álló hálózattal rendelkezik, és több mint 200 mérföldnyi pályához érhető el, amely minden szintű síelőt és snowboardost kínál. Zermatt különlegessége, hogy autómentes övezet, amely megőrzi festői varázsát. Egy napos síelésért a látogatóknak mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, a síbérletek ugyanis idén 95 euróba kerülnek. A szállás ára főszezonban 194 euró, főszezononként 129 euró személyenként és éjszakánként.
Hintertux-gleccser, Ausztria: 245 euró (átlagosan személyenként, naponta síbérletért és szállásért)
A harmadik helyet a Hintertux-gleccser téli sportok régiója szerezte meg. A tiroli Zillertalban található, ez az egyetlen egész évben használható síterület Ausztriában. 1500-3250 méteres magasságban 60 kilométernyi, minden nehézségi fokú pályára számíthatnak a látogatók. A legmagasabb felvonó a 3250 méteres Frorene-Wand-Keeshez vezet, ahonnan 60 háromezres panoráma nyílik. A különleges látnivalók közé tartozik az akadálymentesített „Natural Ice Palace” gleccserszakadék, a Betterpark Hintertux a freestylereknek és a kihívást jelentő fekete lejtők. A síterület a garantált hóról is ismert. Ha egy napos síelőzést szeretne itt átélni, 76 eurót kell fizetnie egy napijegyért. Egy főszezonban egy éjszaka átlagosan 207 euróba kerül. A főszezonban körülbelül 35 százalékot takaríthat meg a szállásárakon.
Ezek a síterületek zárják az első tízet:
4. Cortina d'Ampezzo, Olaszország: 234 euró
5. Obertauern, Ausztria: 214 euró
6. Val Gardena (Gröden), Olaszország: 212,50 euró
7. Madonna di Campiglio, Olaszország: 207 euró
8. St. Moritz-Corviglia, Svájc: 201,50 euró
9. Arosa Lenzerheide, Svájc: 200,50 euró
10. Verbier/La Tzoumaz, Svájc: 198 euró
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.