A jegybankkal kapcsolatos társadalmi és politikai bizalmatlanság erősödését jelzi, hogy Bernanke 30 ellenszavazatot kapott a száz tagú szenátusban: erre 1978 óta, amikor a felesőházi megerősítés intézményét bevezették, még soha nem volt példa.
A szenátorok közül sokan azt vetették Bernanke szemére, hogy a Fed által levezényelt válságkezelő intézkedéseknek a Wall Street volt a haszonélvezője, támogatói szerint viszont azokra a gazdaság egészének szüksége volt. Az elmúlt időkben különösen nagy vitát váltott ki a jegybank szerepe az AIG és a Citigroup megmentésében.
Bernanke azért is kapott bírálatokat, mert 2002 és 2005 között a jegybank monetáris tanácsának tagjaként része volt annak a laza politikának a kialakításában, amely - a kritikusok szerint - a kamatlábak túlságosan hosszú ideig túlságosan alacsony szinten tartásával hozzájárult az ingatlanpiaci buborék létrejöttéhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.