Az ügy különösen aktuális, ugyanis a múlt héten megjelent amerikai ingatlanpiaci adatok a statisztikák készítése óta nem látott mélypontokat tükröztek; nem csupán az értékesítés mennyisége zsugorodott, hanem az árakban is komoly erózió mutatkozott.
A lakáspiacon tehát a visszapattanás erősen korlátozottnak bizonyult és mindezt úgy sikerült elérni, hogy adókedvezményekkel pörgették fel az értékesítéseket (természetesen ez ahhoz vezetett, hogy sokan előrehozták vásárlásaikat, vagyis mindössze időbeli átrendeződésről lehet beszélni). Ez átmenetileg néhány hónapos időtávon éreztette hatását, a tavaszi időszak óta azonban a lemorzsolódás jelei mutatkoznak a lakáspiacon (az engedélykérelmek, megkezdett lakásépítések, ingatlanértékesítések mind-mind romló tendenciát mutattak).
Kérdéses tehát, hogy újabb adókedvezményekkel meg lehet-e, sőt, meg kell-e menteni a rendszert vagy egy fájdalmas és átmeneti időszakot hagyva tisztulni kell hagyni az ingatlanpiacot és az ahhoz ezer szállal kötődő pénzügyi termékek piacát. A válasz természetesen itt is döntően politikai szándékok mentén húzódik, ugyanis a döntéshozók továbbra sem merik felvállalni az érdemi reformokat és az azzal járó átmeneti népszerűségvesztést. Amíg azonban nem kerül ezekre sor, ott maradnak a földbe rejtve az időzített bombák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.