A nettó eredmény viszont már nem lett igazán jó, a 9,5 milliárd forintos adózott eredmény kis mértékben el is marad a várakozásoktól, és 16 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál. A gyengébb nettó eredményt a pénzügyi eredménnyel magyarázható, ami a devizamozgások miatti nem realizált árfolyamveszteségnek köszönhetően 4,2 milliárd forintos veszteségbe fordult. A Richter pénzügyi eredményét főleg a forint erősödése és a rubel gyengülése érintette kedvezőtlenül.
Az értékesítési eredmények viszont kiválóak lette. A második negyedévben elért 92 milliárd forintos árbevétel az eddigi legjobb negyedéves értékesítési adat a gyógyszergyár történetében – hívja fel a figyelmet a KBC Equitas. A forgalom 6 százalékkal lett magasabb az elemzői konszenzusnál, az előző év azonos időszakához képest pedig 9,5 százalékkal magasabb.
Az export a teljes árbevétel 89 százalékát adta a cégnél. A Concorde Értékpapír elemzésében megjegyzi: a társaság első negyedéves árbevételére a meglóduló orosz, ukrán és nyugat-európai eladások, az ettől az évtől kezdődően konszolidált kínai leányvállalat értékesítése, a változatlanul hanyatló észak-amerikai eladások, valamint a kelet-európai országokban zajló gyógyszerár-csökkentések gyakoroltak számottevő hatást. A negyedévben meglepően jó hazai értékesítés a Concorde szerint visszaeshet a második félévben a támogatott készítmények körében időközben végrehajtott újabb árcsökkentések miatt, és a kínai eladások lassulása is valószínűsíthető.
A konszolidált üzleti eredmény 4,88 milliárd forintot tett ki, ez a magas bázishoz képest 18 százalékos csökkenést jelent.
A konszolidált üzleti eredmény 4,88 milliárd forintot tett ki, ez a magas bázishoz képest 18 százalékos csökkenést jelent. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.