A McDonald''s és a Yum hétfőn bocsánatot kért vevőitől, miután a kínai hatóságok bezáratták a két társaság egy helyi húsbeszállítóját. Az érintett beszállítóról előzetesen olyan felvételt mutattak be a tévében, amelyen a dolgozók a földre esett húst visszateszik a többi közé, illetve lejárt szavatosságú terméket kevernek a friss áruhoz.
A két étteremlánc közölte, hogy mostantól nem vásárol a vétkes beszállítótól. A McDonald''s és a Yum az évi 174 milliárd dolláros forgalmú kínai gyorséttermi piac két legnagyobb forgalmú szereplője.
A kínai tévériport nem elsősorban a beszállítót, hanem a két étteremláncot vette célba, amelyeknek már 2012-ben is volt egy komoly helyi esetük, és amely után komoly erőfeszítésükbe kerül, hogy visszanyerjék a hírnevüket – és persze az üzletüket.
Akkor antibiotikumokkal teli csirkehús volt a termékeikben. A szállító az amerikai OSI Group LLC egy helyi leányvállalata volt, amelyről a Reuters szerint lehet nem tudni, hogy más cégeket is ellátott-e. A mostani eset is az OSI-hoz, azon belül is az Aurora nevű leányvállalathoz köthető, amely a Shanghai Husi Food nevű kínai céget működteti. Az OSI kínai tisztviselője közölte, hogy együttműködnek a helyi kormány illetékeseivel az ügy kivizsgálásában.
Az OSI 2012-es globális bevétele több mint ötmilliárd dollár volt. Világszerte 60 üzeme van, a magyarországit Bábolnán működteti. Az OSI Food Solutions Hungary Húsipari Kft. 2011-ben öt és félmilliárd forintos beruházást indított, mintegy 60 új munkahelyet teremtve. Itteni fő megrendelője, a McDonald''s januárban Magyarországon is megütötte a bokáját. A GVH 15 millió forintos bírsággal sújtotta, mert reklámjaiban valótlan tájékoztatást adott termékei csirkehús tartalmáról és elkészítési technológiájáról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.