A BÉT részvényszekciójának forgalma 41,2 milliárd forint volt az előző heti 19,6 milliárd után.
A BUX 2,44 százalékkal esett egy hét alatt, pénteken 17 318,45 ponton zárt.
Hétfőn a részvénypiac forgalma 2,7 milliárd forint volt, a héten ezen a napon volt legalacsonyabb forgalom. A vezető részvények ára - a Richter kivételével - nem változott a pénteki záráshoz képest, de a gyógyszerpapír is csak 5 forinttal emelkedett.
Kedden negatív hangulat és eladói nyomás uralkodott a nemzetközi piacokon, ami nem kímélte a magyar papírokat sem. A BÉT-en a vezető részvények mindegyike - 0,6 és 1,1 százalék között - gyengült. A forgalom viszont duplája volt az előző napinak.
Szerdán a BUX index minimálisan emelkedett. Az OTP esetében - különösebb hír nélkül - a vevők domináltak, miután voltak külföldi portfólióvevők is a papírra. A Molt a csökkenő olajár hatására adták, így 1,32 százalékos mínuszban zárt. A Richternél továbbra is a sajátrészvény-vásárlások támasztották az árat.
Csütörtökön már 7,6 milliárd forintra nőtt a forgalom. A Mol volt a "nehezék", a papír árfolyama a csökkenő olajár miatt esett. Az oroszországi kitettsége miatt a Richter-részvények is jelentősebb mínuszban zártak.
Pénteken az utóbbi időben mértekhez képest erős - 18,3 milliárdos - forgalom mellett, az európai tőzsdékhez mérve kevésbé esett a BUX. A Mol és a Richter a csütörtökivel azonos okok miatt esett. Az OTP-nek hiába volt nagy a forgalma, az eladók határozták meg az árát.
A héten a vezető részvények közül az OTP stagnált, pénteken 4080 forinton - az előző péntekivel azonos - árfolyamon zárt.
A Mol 5,34 százalékkal csökkent a héten, pénteken 11 530 forinton fejezte be a kereskedést.
A Magyar Telekom papírjai 1,69 százalékkal alacsonyabb árfolyamon zárták a hetet, mint az előzőt, pénteken a részvény 348 forintot ért.
A Richter 2,71 százalékkal csökkent, pénteken 3765 forinton zárt.
A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1,25 százalékkal esett a héten, 1456,92 pontot ért el pénteken.
A CIB Bank szakértőinek előrejelzése szerint a december 15-ével kezdődő hétre nem maradt lényeges hazai adatkibocsátás. A figyelem középponjában a megszokottnál egy héttel korábban - az általános decemberi menetrend szerint a hónap harmadik hetében - sorra kerülő jegybanki kamatdöntés lesz a figyelem középpontjában. A piaci konszenzus alapján és a CIB várakozásai szerint is, az alapkamat változatlan szinten - 2,10 százalékon - maradhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.