„Folyamatban vannak a tárgyalások a Raiffeisen Bank szlovéniai hálózatának eladásáról”, közölte a pénzintézet bécsi központjának egyik vezető munkatársa a szlovén nyelvű Finance című szaklap érdeklődésére, de erre vonatkozó konkrétumokat nem kívánt megnevezni.
Hangsúlyozta, hogy üzletpolitikájuk változatlan: a középpontban továbbra is Ausztria, valamint Kelet-Közép Európa szerepel. Arra a kérdésére, hogy ez miképpen hozható összhangba a Szlovéniából és Lengyelországból való kivonulással, a szakember a bank alacsony részesedését nevezte meg a szóban forgó piacokon. Távlatilag a román, a cseh és a szlovák piacot tartják a leginkább ígéretesnek, ezért eszközeiket ezekre a területekre csoportosítják át. Jelezte, hogy Magyarországon „optimalizálják tevékenységüket”, Ázsiában pedig 2017 végéig jelentősen csökkentik a jelenlétet. Ezekkel a lépésekkel, melyek a kockázati tőke részarányának mérséklésével járnak, tőkemegfelelési mutatójuk javulását kívánják elérni - írja Szűcs R. Gábor, a BGF Külkereskedelmi Kar docense a a Finance szlovén gazdasági napilap Raiffeisen Bank szlovéniai kivonulásáról szóló cikke kapcsán.
A Raiffeisennek 2014-ben, a 2013. évi 557 milliós nyereséggel szemben 493 millió euró vesztesége volt. Ennek okát a bank vezetése főként az orosz és az ukrán piacon elszenvedett kudarcoknak, továbbá „a magyar, a lengyel és az albán viszonylatban mutatott gyenge teljesítménynek” tulajdonítja, megjegyezve, hogy 2015 eddigi időszakában az eredmények már biztatóak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.