Az elöregedés komoly gondot jelent az állami nyugdíjrendszerek számára: az öngondoskodás kínál kiutat a helyzetből, ám ezek tudatos pénzügyi döntéseket követelnek meg az emberektől – hangzott el a közelmúltban Hágában megtartott World Pension Summit 2015 rendezvényen. Az elöregedő társadalmak világszerte komoly pénzügyi kihívás elé állítják a kormányokat és a nyugdíjrendszereket. Lard Friese, az NN-csoport vezérigazgatója szerint emiatt növekvő igény mutatkozik Európában a nyugdíjcélú megtakarítások iránt. „Az emberek egyre inkább a maguk kezébe veszik a döntést a jövőjükről, és megtervezik az időskori jövedelmüket” – vélekedett a vezérigazgató.
A nyugdíjrendszerek előtt álló kihívások súlyosságát támasztotta alá az Európai Bizottság 2014. évi demográfiai előrejelzése is. E szerint már 2020-ban az európai népesség negyedét a 60 év fölöttiek fogják kitenni. Az Eurostat prognózisa pedig a 80 évnél idősebb emberek részarányának megduplázódásával számol 2080-ra, amelynek következtében felére csökken a munkakorúak aránya a teljes népességen belül. Ez a tendencia Magyarországon is kimutatható, ám a magyarországi helyzet annyival kedvezőtlenebb, hogy az aktív nyugdíjcélú megtakarítások szintje is elmarad az európai átlagtól. Európában országonként eltérő feltételekkel működnek a nyugdíjcélú megtakarítások: Magyarországon az állam adókedvezménnyel támogatja az öngondoskodást a nyugdíj-előtakarékossági számlánál (nyesz), a nyugdíjpénztári megtakarításoknál és 2014 óta a nyugdíjcélú életbiztosításoknál is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.