Az 52 országban megkérdezett 836 biztosítási szakemberben és ágazati szakértőben komoly az aggály, hogy az ágazat nem tud megfelelő válaszokat adni a digitalizáció, az új versenyhelyzetet teremtő új technológiák, valamint a szükséges piaci konszolidáció és a költségcsökkentés jelentette kihívásokra. Ennek fényében érthető, hogy a változásmenedzsment minősége a működési kockázatok között a legégetőbb kérdéssé vált, míg a második helyen az informatikai biztonsági kockázatok állnak.
Ezen belül fontos terület a biztosítótársaságokkal szembeni támadások kezelése, valamint a kiberbűnözés mint biztosítási kockázati elem megnövekedett súlya a kockázatok között, de ugyanilyen súllyal esik latba a biztosítótársaságok belső lemaradása az insurtech fejlesztések terén. Emiatt a biztosítók aggasztónak tartják az üzletág tehetségvonzási és -megtartási képességét, bár hosszú idő óta először pozitív változás következett be a biztosítók irányításával és menedzsmentjével kapcsolatos bizalom terén.
A felmérés legutóbbi három kiadásában első helyre sorolt szabályozási kockázat idén nem került be az első öt kockázat közé, ebben szerepet játszhatott a sikerrel beépített Szolvencia II. szabályozás – hívta fel a figyelmet Kerekes Antal, a PwC Magyarország technológiai tanácsadásért felelős cégtársa. A makrotényezőkre adott válaszokból kiderült: bár a válaszadók elismerték, hogy érzékelhetők a növekedés jelei, a fellendülésbe vetett bizalom nem nevezhető erősnek, ráadásul az alacsony kamatok, a szerény hozamkörnyezet sem ad optimizmusra okot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.