A múlt héten elfogadott stratégia részeként a Takarék csoport a jelenlegi 22-23 százalékról 2021-re 27-28 százalékra tervezi növelni agrárhitelpiaci részesedését – ehhez 40-50 milliárd forintos többletkihelyezésre lesz szükség. Ezen időszak alatt 35-40 milliárd forinttal szeretnék emelni a takarékok az élelmiszeripari cégeknek nyújtott hiteleiket, s ezzel több mint háromszorosára, 10 százalékra bővítenék az e téren meglévő 3 százalékos piaci részesedésüket.
Mindehhez az eddigi hagyományos partnerek, őstermelők, családi gazdaságok, egyéni gazdálkodók mellett a közepes és nagyüzemek hitelezésébe is be kell kapcsolódniuk a takarékoknak. Ebben segítheti őket a szövetkezeti hitelintézetek folyamatban lévő fúziós hulláma: az év végére az 52 takarékszövetkezet 12 regionális központú, mérethatékony, tőkeerősebb és versenyképesebb takarékká olvad össze.
Vida József, a TakarékBank elnök-vezérigazgatója emlékeztetett: vidékfejlesztésre a 2014–2020 közötti ciklusban rendelkezésre álló 1300 milliárd forintos keretből 500 milliárd jut az agrárberuházásokra, amelyekre támaszkodva a mezőgazdasági üzemek 80 százaléka tervez fejlesztést az előttünk álló 12 hónapban. A cél az, hogy ebben a takarékok segítsék az agrárvállalkozókat: e célból már áprilisban piacra dobták a Takarék Előleg Visszafizetési Garancia terméküket, hogy az agrárvállalkozások minél előbb hozzájuthassanak a Vidékfejlesztési programban elnyert támogatásokhoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.