Az elmúlt néhány napban az amerikai S&P 500 tőzsdeindex lényegében a 2460 pont körül imbolygott hol kisebb, hol nagyobb volatilitással. Ez azután alakult ki, hogy a jegyzés – miután elhagyta az augusztus 8-tól tartó csökkenő trendet – egy újabb kísérlet során sem volt képes átlépni a 2480 közelében kialakult ellenállást. Szélesebb értelemben – a heti periódusú grafikont alapul véve – a kurzus a 2430–2480 pontos sávban ingadozik, lényegében július közepe óta. Az oldalazás általában a befektetők kiábrándulásához vezet, majd az eladások miatt csökken az index. Esetünkben az első lehetséges támasz az említett sáv alja, a következő pedig 2400 közelében húzódik. További tartósabb emelkedést inkább csak a sávból felfelé történő kilépés hozhatna. Ebben az esetben a 2016 közepe óta tartó emelkedő trendcsatorna felső széle lehetne az első potenciális akadály 2515 közelében. Az index és az RSI-indikátor közötti negatív divergencia azonban a további csökkenésnek ad nagyobb esélyt.
A német DAX 30 indexnek az erejéből eddig arra telt, hogy kilépjen a június 20. óta berajzolható csökkenő trendcsatornából.
Az emelkedés azonban viszonylag korán, a 12 400 közelében húzódó ellenállás előtt megszakadt. A további emelkedéshez arra lenne szükség, hogy a jegyzés átlépje a 12 400 és 12 489 közötti sávot, ami a grafikon eddigi rajzolata alapján nem tűnik egyszerűnek. Lefelé a nemrég elhagyott trendcsatorna visszatesztelése következhet, amit 12 ezer, majd 11 924 közelében követ potenciális támasz.
Eközben a BUX – bár továbbra is a május óta tartó emelkedő trendben halad – elakadt a 36 280 és 35 300 pont közötti csökkenésre rajzolt Fibonacci korrekciós szintek közül a 261,8 százalékosban, már harmadszor. Az index és az RSI-indikátor közötti negatív divergencia itt is csökkenést vetít előre. Az emlegetett emelkedő trend 36 983 alatti zárások során törne meg az itt húzódó támasszal együtt. Ezt követően a jegyzés 35 994 közelébe csúszhatna vissza.
A Mol-részvények árfolyama a 23 183–23 813 forintos sávban ingadozik augusztus 24. óta. A jegyzést a július 5. óta tartó emelkedő trend vonala egyre inkább a sáv felső széle felé szorítja. Ha ez azzal végződik, hogy a kurzus átlépi a sáv felső szélét, akkor a következő lehetséges ellenállás 24 330 forint közelében várja az emelkedő árfolyamot. Ellenkező esetben, vagyis ha megtörik az említett emelkedő trend, az említett sáv alsó széle után a még mindig nyitva álló rés alsó széle következhet 22 670-nél.
A Mol árfolyamának esetében szintén látható negatív divergencia a jegyzés és az RSI-indikátor között.
Az OTP Bank részvényeinek kurzusa tesztelni kezdte a május 30. óta tartó emelkedő trend vonalát. Ha a trend megtörik, amit 10 120 forint alatti zárások jeleznek, akkor a jegyzés a 10 ezer közelében lévő támaszhoz térhet vissza. Ezt követően a 9615–9509 közötti sáv akadályozhatja a jegyzés további csökkenését. Újabb tartós emelkedéshez a 10 015 közelében húzódó ellenállás átlépésére lenne szükség, de erre pillanatnyilag kevesebb esély mutatkozik.
A Richter Gedeon-részvények jegyzése, miután a papír elhagyta a június 19. óta tartó emelkedő trendet, egy olyan háromszög területén mozog, amelyet a kurzus általában felfelé, a vízszintes oldal átlépésével hagy el. Esetünkben a háromszög vízszintes oldala (a hosszabbik befogó) a 6727 forint közelében húzódó ellenállás, az átfogó pedig az augusztus 8. óta tartó emelkedő trend vonala. Ha a jegyzés felfelé kilép a háromszög területéről, akkor a kurzus előtt 6950 elérésére nyílhat tér. Ha viszont a kurzus mégis letörné az emelkedő trendet, akkor az esés előtti legközelebbi ellenállás 6400 közelében található.
A Magyar Telekom-részvények árfolyama ismét visszaesett a 462–478 forint közötti sávba. Ha a kurzus továbbra is a sáv felső széle alatti zárásokat produkál, akkor előbb a sáv közepéhez esik vissza, majd annak alját is célba veheti. Az esés folytatódását erősíti a RSI-indikátor által adott eladási jelzés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.