A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,13 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,70 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,60 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,63 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index 0,56 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 pedig 0,72 százalékkal esett.
A nap vesztesei a telekommunikációs vállalatok, a szektor alindexe több mint 1 százalékos mínuszban zárt a csalódást keltő újabb gyorsjelentések miatt. A belga Telenet árfolyama 5,6 százalékkal esett az osztalék nagysága miatti aggodalmakra, a brit Inmarsat műholdas kommunikációs cég pedig 5,29 százalékot veszített értékéből, mert a HSBC csökkentette célárfolyamát.
Nyereségben tudtak viszont zárni az utazáshoz és szabadidős tevékenységhez kapcsolódó cégek, így például a TUI csoport, a Lufthansa és az Easyjet, amelyek stabil nyereségről számoltak be.
Az Ubisoft számítógépes és videojátékokat kiadó és fejlesztő francia cég árfolyama több mint 6 százalékkal ugrott meg a piaci várakozásokat felülmúló árbevételének köszönhetően. A holland Randstad, a világ második legnagyobb humánerőforrás szolgáltatója majdnem 2 százalékkal drágult a vártnál jobb negyedik negyedéves eredményeinek köszönhetően.
A nyugat-európai tőzsdék zárásakor az irányadó New York-i indexek közül a Dow Jones ipari átlag 0,52 százalékos, az S&P 500-as 0,43 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,24 százalékos mínuszban állt.
Az Egyesült Államokban szerdán teszik közzé a januári inflációs adatokat, amelyek alakulása jelentős hatást gyakorol az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve monetáris politikai döntéseire. Ha a tényadatok összhangban lesznek a várakozásokkal vagy kissé alatta maradnak, az nagy megnyugvást hozhat, a magasabb értékek viszont még jobban megrémíthetik a befektetőket, ami újra a kötvényhozamok emelkedéséhez és a részvényárfolyamok heves ingadozásához vezethet.
Egy euróért 1,2365 dollárt adtak este fél hat után a nemzetközi bankközi piacon, 0,59 százalékkal drágult a közös európai fizetőeszköz.
A bitcoin árfolyama csökken. Az egyik széles körben elfogadott bitcoin árfolyamindex, a Coindesk indexe – amely a legnagyobb kereskedési platformok jegyzéseinek átlagát mutatja – 8533,08 dolláron, 4,03 százalékos veszteségben állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken. A legközelebbi, áprilisi határidős jegyzésekben a Brent hordónkénti ára 0,32 százalékos veszteségben, 62,39 dolláron állt, míg a márciusi szállítású WTI 0,57 százalékos mínuszban, 58,95 dolláron forgott.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára áprilisi szállításra 0,33 százalékkal, 1330,80 dollárra nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.