A részvényárfolyam emelkedése az általános bikapiaci eufóriát is felül tudta teljesíteni a több mint 50 százalékos emelkedéssel. A piacokon megnövekedő volatilitásra azonban nem volt immunis, a februári turbulenciát követően a 160 dolláros szinten rendezkedett be a papír. A januári csúcshoz képest ez is 10 százalékkal alacsonyabb érték, de vajon érdemes-e itt a vételeket keresni?
A McDonald’s elmúlt években látott sikersztorija azzal indult, hogy Steve Easterbrook beült a vezérigazgatói székbe.
A gyorsétteremlánc megreformálásának folyamata javában zajlik, Easterbrook növekedési terve továbbra is a meglévő vendégek megtartására és az időnként betérők számának növelésére fókuszál. Az eladási számok a friss negyedéves jelentésben is 5,5 százalékos globális növekedést mutatnak, ami eddig igazolja Easterbrookot, de az olyan újdonságok, mint az egy-, két- és háromdolláros menük is pozitív fogadtatásra találtak a vendégek körében. A cég első negyedéves profitja 1,21-ról 1,38 milliárd dollárra nőtt. A menedzsment kommentjeiből látható, hogy nem tért le a McDonald’s a növekedési pályáról, a kérdés, hogy mindemellett lehet-e vételre ajánlani a papírjait?
A legfontosabb versenytársakhoz képest a 26,2-es P/E ráta magasnak mondható, ráadásul az elkövetkező két évre várható 23,6 százalékos EPS-növekedés alacsonyabb a többi szereplőénél.
Ezek alapján inkább prémium látszik az árazásban. Fontos azonban megemlíteni, hogy a McDonald’s konzisztensen felülteljesítette a várakozásokat az elmúlt években, és a brandje talán a legerősebb a piacon (ami részben indokolhatja a fenti prémiumot). Mindezek alapján a McDonald’s részvényeire inkább a tartás indokolt ajánlás. Rövid távon, technikai alapon a 155–165 dolláros sávtól érkező felpattanással lenne lehetőség újra a januári csúcsokat megcélozni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.