Július elején egy hét alatt 4,2 százalékkal esett a BUX index, amely a múlt szerdai 35 063 pontos lokális mélypontról emelkedésnek indult, és a 35 500 pontos szintet is átvitte a jegyzés pénteken. A lapunknak nyilatkozó szakértők néhány hetes távlatban lassú lemorzsolódásra számítanak.
Alapvetően a feltörekvő piacokra jellemző külső környezeti hatások mozgatják ezekben a hetekben a BUX-ot. Az amerikai befektetők kevésbé kockázatvállalók, ezért inkább eladják régiós eszközeiket. Ezt a Richter mellett a Mol érezte meg igazán a közelmúltban, de az OTP-re is hatással volt
– mondta a Világgazdaságnak Blahó Levente, a Raiffeisen elemzője. A szakértő szerint a nemzetközi hangulattól való függésre jó példa volt az a július eleji kereskedési nap, amikor az Egyesült Államokban szünnap volt és a BUX erősödött.
„Akkor főleg a hazai befektetők vásároltak, akik bíznak a magyar részvényekben, míg a külföldiek inkább kiszállnak a pozícióikból.
Külföldről a Budapesti Értéktőzsdét nem külön nézik, hanem együtt az egész régióval, ezért is mozgunk többnyire együtt a varsói piaccal. Ebből a mezőnyből az augusztus elején induló hazai gyorsjelentési szezon egy-egy kiemelkedő eredményével lehetne kitűnni, ez hozhatna fordulatot a tavaly október óta tartó lassú lemorzsolódásban” – tette hozzá a szakértő. Az elemzők összességében jó eredményeket várnak a magyar cégektől.
Azok a hazai befektetési alapok, amelyek látnak lehetőséget a magyar részvényekben, már bevásároltak, és tartják pozícióikat. A blue chipek közül a Richter és a Mol túladott, a Magyar Telekom az 5-6 százalékos osztalékhozammal lehet jó választás. Az OTP a kulcsfontosságú, tízezer forintos szint körül jól árazottnak számít. Bár az, hogy Csányi Sándor elnök-vezérigazgató szingapúri alapja is aktívan vásárol, azt az üzenetet is hordozza, hogy a vezetőség szerint olcsó a papír” – mondta Blahó Levente.
„Alacsony forgalom melletti hullámzó BUX-kurzus várható a nyár második felében. A fejlődő piaci hírek,
a kereskedelmi háborúval kapcsolatos kilátások lehetnek a leginkább meghatározók, egy-egy cégspecifikus hír a szokásosnál nagyobb volatilitást eredményezhet a piacon
– mondta lapunknak Le Phuong Hai Thanh, a Concorde vezető elemzője.
A teljes cikk a keddi Világgazdaságban olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.