Újra elemzi az OTP Bankot az amerikai befektetési szolgáltató, a Goldman Sachs (GS). Nyitó célárfolyama rögtön a legmagasabb, 15 300 forint, ajánlása vétel, a felértékelődési potenciál 28 százalékos. A GS összevetette az OTP kilátásait a régió több bankjáéval, eszerint a szektor pénzintézeteitől a 2017–2021-es időszakra évi 4 százalékos profitbővülést vár, az OTP-től viszont sokkal többet, akár 10 százalékos éves előrelépést.
Azt is figyelembe vették, hogy az idei évtől a hazai bankcsoport eredményében már megjelenik a 2018-ban megkötött akvizíciós szerződések hatása, vagyis a megszerzett bankok integrálódnak az OTP csoportba. A Goldman kiemelte, hogy az OTP az elmúlt öt évben a bankvételeket saját tőkéből finanszírozta, amelyekre biztos fedezetet nyújtott az öt év átlagát tekintve 14 százalék feletti tárgyieszköz-arányos megtérülés (ROTE).
A részvényárfolyam a többféle értékeltségi mutató figyelembevételével vegyes képet mutat. Az európai bankokat a piac 1-es értékre árazza az árfolyam (P) és a nettó cégvagyon (TBV) összevetésében, ez a mutató az OTP-nél 1,7. Olcsóbbnak tekinthető viszont az OTP az árfolyam és az egy részvényre jutó nyereség (E) viszonylatában: ez a hányad 8,2, míg az EU-bankok átlaga 8,6 (a 12 hónapos előremutató P/E-rátával számolva).
Az OTP Bank 2020-ra várt profitja alapján kiemelkedően magas, 18 százalékos ROTE adódik, míg az európai bankszektor a GS várakozása szerint maximum 11 százalékos megtérülést érhet el jövőre.
A Société Générale elemzője tegnap 10 950 forintról 11 ezer forintra emelte a bankpapír célárát, de változatlanul eladás az ajánlása az OTP-re. | vg
A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.