BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Piros hullám Európában

Csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék kedden, a befektetők attól tartanak, hogy a kereskedelmi feszültségek megmutatkoznak majd a vállalatok második negyedévi nyereségében, ráadásul megfogyatkoztak azok a remények, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve jelentős mértékű kamatcsökkentést hajt végre a hónap végén. 

  • A londoni FTSE-100 mutató 0,17 százalékos,
  • a frankfurti DAX-index 0,85 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 0,31 százalékos mínuszban zárt.
  • Milánóban 0,41 százalékkal,
  • Madridban pedig 0,12 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató.
  • A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,51 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,45 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,40 százalékkal csökkent.

    Európában az autó- és a vegyipari vállalatok voltak a nap vesztesei annak nyomán, hogy a BASF német vegyipari konszern rontotta idei eredményelőrejelzését, valamint az autógyártás lassulására figyelmeztetett. Az autógyártók értéke közel 1,6 százalékkal, a vegyipari vállalatoké pedig több mint egy százalékkal csökkent. A BASF 3,32 százalékos mínuszban zárta a kereskedést, de napi mélypontján 6,5 százalékot meghaladó veszteségben forgott.

    A legnagyobb német pénzintézet, a Deutsche Bank árfolyama 4,17 százalékkal csökkent Frankfurtban.

    A hét végén bejelentett és azonnal elindított átalakítási tervet nem fogadták jól a befektetők, hétfőn is jelentős, 5,3 százalékos mínuszban zárt a bankpapír. Az európai bankok árfolyamváltozását mutató alindex 0,75 százalékkal esett kedden.

    A Danske Bank, a legnagyobb dániai pénzintézet árfolyama 2,59 százalékkal esett a koppenhágai tőzsdén, miután a tavaly pénzmosási botrányba keveredett bank ismét, immár második alkalommal rontotta az idei évre vonatkozó előrejelzését.

    Az Ocado, a kizárólag online rendelések alapján élelmiszert, egyéb háztartási cikkeket, játékokat kiszállító brit szupermarketlánc viszont 5,6 százalékkal drágult, miután az első féléves adatokat tartalmazó gyorsjelentésében optimista előrejelzést közölt a december elején záruló üzleti évére.

    New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,37 százalékos, az S&P 500-as index pedig 0,11 százalékos mínuszban, míg a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,18 százalékos pluszban állt.

    A CME-csoport FedWatch szolgáltatása szerint a piac 96,1 százalékos valószínűséget ad annak, hogy a Fed július 31-én 0,25 százalékponttal csökkenti a kamatot, míg a 0,50 százalékpontos kamatvágás esélye az egy héttel ezelőtti 25,0 százalékról 3,9 százalékra esett vissza.

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul.

    Az árakat felfelé hajtja az iráni atomprogram körüli feszültségek fokozódása és a nagy olajexportőr országok kitermeléscsökkentési megállapodása, a mértéket azonban visszafogják a világgazdasági növekedés lassulását és ebből adódóan az olajkereslet gyengülését övező aggodalmak.

  • A szeptemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,22 százalékos pluszban, 64,25 dolláron,
  • míg az augusztusi szállítású WTI 0,21 százalékos nyereségben, 57,78 dolláron forgott kora este, háromnegyed hatkor.
  • A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára augusztusi szállításra 0,07 százalékkal, 1398,75 dollárra esett.

    Egy euróért 1,1209 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,04 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.