BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mínuszban zárt a pesti tőzsde

A BUX 0,79 százalékos csökkenéssel zárt.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 300,59 pontos, 0,79 százalékos csökkenéssel, 37 897,58 ponton zárt kedden.

A részvénypiac forgalma 14,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

  • A Mol árfolyama 28 forinttal, 1,37 százalékkal 2012 forintra csökkent, 2,4 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 90 forinttal, 0,77 százalékkal 11 530 forintra esett, forgalmuk 10,2 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom 1,50 forinttal, 0,39 százalékkal 383 forintra erősödött, forgalma 455,8 millió forint volt.
  • A Richter-papírok 5 forinttal, 0,07 százalékkal 7015 forintra gyengültek, forgalmuk 1,1 milliárd forintot ért el.
  • A BUMIX 3602,09 ponton zárt kedden, ez 16,63 pontos, 0,46 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

    Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője elmondta, hogy negatív korrekciós hullám alakult ki a tőzsdéken. A német statisztikai hivatal által reggel közölt külkereskedelmi adatok nagyon rosszak lettek, még a vártnál is jóval nagyobb mértékben esett vissza az export, illetve az import áprilisban, a szenior elemző szerint ez adta meg a negatív alaphangulatot, ami egész nap kitartott.

    A BUX index 1 százalék körüli mínuszban zárt, nagyjából követte a nyugat-európai, illetve az amerikai mozgásokat. Az elmúlt hetekben azonban nagyobb emelkedés volt a piacokon, egyelőre tehát csak egy profitrealizálási hullámról van szó. A következő napokban érkező adatoktól függően lehetnek további korrekciók, vagy adott esetben emelkedés – tette hozzá.

    Kiemelte, hogy

    szerda este lesz az amerikai jegybank kamatdöntő ülése, ami nagyobb mozgásokat hozhat. A jegybank új üzeneteket közvetíthet, illetve közzéteszik az új makrogazdasági előrejelzéseiket

    – mondta.

    Németország exportja és importja áprilisban jelentősen –1990 óta a legnagyobb mértékben – csökkent havi összevetésben, elsősorban a koronavírus-járvány hatására. A német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden azt közölte, hogy áprilisban – naptári és szezonális kiigazítással – 24 százalékkal esett a német kivitel és 16,5 százalékkal csökkent a behozatal márciushoz képest. Éves összevetésben a német export 31,1 százalékkal zuhant, az adat jegyzésének kezdete, 1950 óta ez volt a legnagyobb csökkenés. Áprilisban 3,2 milliárd euró német külkereskedelmi többlet alakult ki a márciusi 12,8 milliárd euró után. Elemzők nagyobb, 10 milliárd eurós áprilisi többlettel számoltak, miközben az export szerényebb, 15,6 százalékos és az import kisebb, 16 százalékos csökkenését várták márciussal összevetve.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.