Nagyon lemaradtak régiónk részvénypiacai a meghatározó amerikai és nyugat-európai tőzsdéken jegyzett papírokhoz képest
– mondta el Forián-Szabó Gergely, az Amundi Alapkezelő befektetési igazgatója a cég ma reggel virtuálisan megtartott sajtóreggelijén. Annál is inkább feltűnő a kontraszt, mert a többi feltörekvő övezet már erőteljes felzárkózásba kezdett. Az elemzők nem igazán tudják egyelőre a divergencia okát, bár a térség már a múltban is többször merült Csipkerózsika álomba hosszabb-rövidebb időre, hogy aztán hatalmas ralival hozza be a lemaradást.
Forián-Szabó Gergely szerint maximum két éven belül kerülhet sor az újabb kiegyenlítődésre. Az Amundinál egyébként a 3,9 százalékos belföldi infláció lefékeződésére számítanak, mivel az előrejelzések szerint csökkenni fog a bértömeg-kiáramlás, és ez visszaveti majd a szolgáltatások iránti keresletet is. Emellett a nyugat-európai alacsonyabb infláció ugyancsak visszafoghatja a magyar árdrágulást.
Az Egyesült Államokban a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (FED) nemrég módosult politikájára utalva a szakember elmondta, hogy az infláció, és az inflációs várakozások növelése mellett kimondatlan célja a dollár gyengítése is, és utóbbit sikerült sikerült is elérnie. Az euróövezetet az újabb devizaháború kirobbanása és az euró drágulása nehéz helyzetbe hozta a koronavírus-járvány körülményei közepette, ezért az Európai Központi Banknak nincs más választása, mint a mennyiségi lazítás (Quantitative easing; QE) bővítése, hiszen az alapkamatot már nem nagyon lehet még lejjebb vinni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.