Csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók kedden. Bár jól indult a második negyedéves gyorsjelentési szezon, a befektetőket megriasztotta, hogy a vártnál sokkal erősebb, 13 éve nem látott mértékben nőttek a fogyasztói árak júniusban az Egyesült Államokban.
A koronavírus-járványt fékező korlátozások feloldásával és a gazdaság újraindulásával párhuzamosan az utóbbi hónapokban meredeken ívelt fel az infláció, miközben a nyersanyagárak elszabadulása és a munkaerőköltségek emelkedése továbbra is erősíti az inflációs nyomásokat. Júniusban éves összevetésben 5,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak, ami 2008 augusztusa (5,4 százalék) óta a legmagasabb érték. Havi összehasonlításban szezonális kiigazítással számolva 0,9 százalékos emelkedést mértek, ez 2008 júniusa (1,0 százalék) óta a legerősebb ütem.
Az adatsor közzététele után meredeken estek a határidős tőzsdeindexek, a tízéves amerikai államkötvények hozama pedig 1,348 százalékról 1,376 százalékra ugrott, jelezve, hogy a befektetők félelmei szerint a jegybank szerepét betöltő a Federal Reserve a korábban gondoltnál előbb kényszerül elkezdeni a monetáris szigorítást.
Enyhítette a tőzsdeindexek veszteségeit, hogy a nyitás előtt közzétett gyorsjelentésében a nagybankok közül a JPMorgan Chase és a Goldman Sachs, valamint a PepsiCo amerikai üdítőital- és chipsgyártó is a várakozásokat meghaladó eredményekről számolt be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.