Az országnak az év végéig 33 milliárd dollárra van szüksége, a kapott hitelek, többek között a Nemzetközi Valutaalaptól kapott összegek törlesztésére. Szakértők azzal is számolnak, hogy Egyiptom nagy veszteséget szenved el a turizmusban, amely fontos bevételi forrásnak számit.
A turisták száma az év első negyedében 17,3 százalékkal visszaesett a tavalyi azonos időszakban mért adathoz képest. Az ország arany- és valutatartalékainak összege pedig csaknem kétharmaddal csökkent, a Hoszni Mubarak uralma alatt felgyülemlett 36 milliárd dollárrról ez évben 13,5 milliárd dollárra. Az IMF a beígért 14,5 milliárd dolláros hitel folyósitását jegelte, mert a hatalmától megfosztott Murszi elnök még el sem kezdte a beigért reformokat.
Egyiptomnak mégis van még esélye arra, hogy a fejét kihúzza a hurokból, ha az olyan arab országok beszállnak a megsegitésébe, mint Szaúd-Arábia, Katar és az Egyesült Arab Emirátusok. Közben a Handelsblatt, a német üzleti körök lapja arról számolt be, hogy az Egyiptomban történt legfrissebb fejleményekre tekintettel a német szövetségi kormány eltanácsolja a német turistákat attól, hogy nílusi luxus hajóutakon vagy olyan turisztikai kiözpntok meglátogatásában vegyenek részt, mint a felső-egyiptomi Luxor és Asszuán. Hivatalosan is óvták a turistákat az egyiptomi-izraeli határvidék meglátogatásától is. A zavargások ellenére továbbra is biztonságosnak számítanak a Vörös-tenger menti turisztikai területek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.