A globális termékkereskedelem 2030-ig csaknem megnégyszereződik, és ezzel ismételten sokkal gyorsabban fog növekedni, mint legutóbb. Ez az eredménye a HSBC brit nagybank "Global Connections Report" című időszerű tanulmányának, amelyet az Oxford Economics kutatóival közösen készített. A tanulmányt a Handelsblatt ismertette.
Az exportkonjunktúra hajtóereje az úgynevezett küszöbországoknak az infrastruktúra javítását célzó robbanásszerű kereslete lesz. Ugyanis mindenekelőtt Ázsiában a határaikat érik el a közlekedési útvonalak és az ellátási hálózatok, s ezért az infrastrukturális ügyletekben a jövőben globálisan közel évi tíz százalékos exportnövekedés várható.
A tanulmány szerzői szerint a specializált német exportgazdaság számára az infrastrukturális konjunktúra nagy lehetőségeket kínál, hiszen a megfelelő termékek már a német kivitelnek a felét teszik ki. "Az új infrastruktúrához szükséges nyerstermékeket a küszöbországok már régóta maguk is képesek előállítani" - mutatott rá Martin Vetter-Diaz, a HBSC németországi részlegének szakértője.
Összességében az Oxford Economics azzal számol, hogy a német export 2015-ig inkább gyengébben növekszik majd. 2016 után azonban a kutatók ismét elképzelhetőnek tartják az évi 4 százalékos exportnövekedést. Az ázsiai kereskedelemben ez akár közel nyolc százalékot is jelenthetne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.