Az Európai Bizottság a 2014-2020-ig terjedő költségvetési időszakra vonatkozóan felülvizsgálta a beruházásokhoz adható regionális támogatások maximális mértékét (e körbe tartozik a fejlesztési adókedvezmény is). Az Európai Bizottság számításai alapján a közép-magyarországi régió fejlettsége már elérte azt a szintet, hogy a beruházási támogatásokat alapjaiban korlátozni kell. Így, a jövőben a nagyvállalkozások Budapesten egyáltalán nem, és Pest megyében is csak bizonyos kedvezményezett településeken megvalósuló – új gazdasági tevékenység végzésére irányuló – beruházások esetén igényelhetnek regionális beruházási támogatást. Ugyanezen okból a közép-dunántúli és a nyugat-dunántúli régióban csökkennek a támogatási intenzitások 5-5 százalékponttal (35 és 25 százalékra), míg változatlan mértékkel lehet támogatást igényelni (a beruházási érték 50 százaléka alapján) az észak-magyarországi, az észak-alföldi, a dél-alföldi és a dél-dunántúli régiókban megvalósuló beruházások után.
Jó hír, hogy a hazai szabályozás nem változtat azon, hogy a beruházások továbbra is az unió által meghatározott legnagyobb mértékben részesíthetők támogatásban. Nem változott, hogy fejlesztési adókedvezmény kedvezményezett régióban 1 milliárd, nem kedvezményezett régióban 3 milliárd forint értékű, míg egyes jogcímeken már 100 millió forint értékű beruházás alapján érvényesíthető (például, K+F beruházás, környezetvédelmi célú vagy szabad vállalkozási zónában megvalósuló beruházás esetén).
A fejlesztési adókedvezményről szóló kormányrendelet az adókedvezmény igénylésének menetén alapvetően nem változtat, azt továbbra is az adópolitikáért felelős miniszternek – a beruházás megkezdése előtt – benyújtott bejelentés alapján lehet igénybe venni. Ugyanakkor, számos tekintetben változnak a részletszabályok, például az elszámolható költségek köre, a nyilvántartás tartalma, a támogatások összeszámításának módja és az adatszolgáltatási kötelezettség rendje tekintetében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.