A költségvetési rendszer átláthatósága tekintetében az elérhető 100 pontból Magyarország 49 pontot ért el, ami a vizsgált 102 ország között csak a 45. helyre elég - derül ki a Költségvetési Felelősségi Intézet elemzéséből. A gyenge eredmény oka, hogy a kormány a nemzetközileg elfogadott 8 legfontosabb költségvetési dokumentum közül hármat – a költségvetési irányelveket, a féléves jelentést és a polgárok költségvetését – el sem készít, a másik öt közül négynek a tartalma pedig még a balkáni országokat is magába foglaló régiónkban jellemző színvonaltól is elmarad. Az egyetlen kivétel a számvevőszéki jelentés, amelynek tartalma valamivel jobb színvonalú még a fejlett országok átlagánál is.
Az átláthatóság növelése nem pénz, hanem politikai akarat kérdése. - áll az elemzésben. Ezt bizonyítja azoknak a Magyarországnál sokkal szegényebb országoknak, köztük öt fekete-afrikai országnak a példája, akik már régóta a miénknél sokkal átláthatóbb rendszereket működtetnek, vagy éppen az elmúlt években előztek meg bennünket ezen a területen. Az elmúlt évek magyar kormányzati intézkedései, mint a költségvetési törvényjavaslat gyorsított tavaszi elfogadása, a háttérszámítások titkosítása, vagy a közérdekű adatokhoz való hozzáférés szűkítése ezzel szemben kifejezetten romló tendenciát vetítenek előre az elemzők szerint.
Magyarország gyenge teljesítményt ért el a nyilvánosság költségvetési folyamatba történő bevonása terén, ebben a szegmensben 31 pontot adtak a magyar helyzetre a lehetséges 100-ból. A törvényhozás korlátozott felügyeletet gyakorol a költségvetés felett, erre 51 pontot kaptak. A legjobb osztályzat a számvevőszéké: a 100-as skálán 83 pont járt az ő költségvetés feletti kontrolljukra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.