Emlékeztetett: a tárca 2015-ben indította a programot, akkor 14, tavaly 35 nagyvállalat kapott támogatást. A tavalyi eredeti 15 milliárd forint keretet 25 milliárd forintra emelték, az idén is nyitottak a keret növelésére az államháztartás helyzetének függvényében – tette hozzá. Varga Mihály szerint a magyar iparban további lehetőség van arra, hogy lendületet adjon a gazdaságnak, munkahelyeket tartson meg és hozzon létre.
A gazdasági miniszter rámutatott arra, hogy a digitalizáció hozzájárul a hatékonyság növeléséhez, felmérések szerint Németországban a munkahelyek 10 százalékát érinti majd modernizáció. Magyarországon hasonló arány várható, a digitalizáció 300-400 ezer munkahelyet érinthet majd, és azon kell gondolkodni, hogyan lehet innovatív megoldásokkal a munkalehetőséget továbbra is megadni – tette hozzá.
Varga Mihály hangsúlyozta, a magyar gazdaság növekedési pályán van, áprilisban az államháztartás pozitív szaldót ért el. Kiemelte: a magyar gazdaság továbbra is felzárkóztatási pályán maradhat, a kormány az idén és jövőre is 4 százalék feletti növekedéssel számol. A miniszter kijelentette: a kormány sikereket ért el a munkahelyteremtésben, 4,3-4,4 millióan dolgoznak Magyarországon, a foglalkoztatás bővítése folytatódik.
Varga Mihály kitért arra, hogy a kormány tavaly elfogadta az Irinyi tervet, illetve ehhez köthetően az e-mobilitást segítő Jedlik Ányos tervet, és beszállítói programot működtet a magyar kis- és középvállalatok fejlesztésére. Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója a megnyitón elmondta, hogy a digitalizáció jelentős változást hoz az iparban, és ez az Ipar napjai kiállításon is látszódik. A rendezvényen 14 országból 420 kiállító mutatja be termékeit, rendszereit. A kiállítás megnyitóján adták át az Ipar napjai nagydíj pályázat elismeréseit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.